předepsaná zpráva

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
actionboy
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1248
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

předepsaná zpráva

Příspěvekod actionboy » 06 lis 2014 14:58

Ahoj, je možné si v outlooku 2007 nachystat zprávu, do které bych poté jen vložil přílohu a odeslal? Vše ostatní by bylo nachystané, tzn - předmět, adresáti, kontakty atd.
AMD Phenom II 955 BE, CM hyper 212 plus; Gigabyte MA770-T-UD3P; 2x2GB RAM Kingstone Hyper X DDR3 1600MHz; nVIDIA GeForce GT730

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: předepsaná zpráva

Příspěvekod ITCrowd » 06 lis 2014 15:26

1. Můžeš si vytvořit koncepty a postupně je odesílat.
2. Lze to udělat vbs scriptem.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
actionboy
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1248
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: předepsaná zpráva

Příspěvekod actionboy » 06 lis 2014 16:06

Konceptů bych tam musel mít hodně.
VBS script, ani žádný jiný neumím. :-D
Takže nic jednoduchého není jo, něco ve stylu šablony v internetovém bankovnictví..
AMD Phenom II 955 BE, CM hyper 212 plus; Gigabyte MA770-T-UD3P; 2x2GB RAM Kingstone Hyper X DDR3 1600MHz; nVIDIA GeForce GT730

cmuch
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1544
Registrován: březen 11
Bydliště: Drsná Vysočina :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: předepsaná zpráva

Příspěvekod cmuch » 06 lis 2014 18:41

Tady je něco podobného (ne-li to samé),
viz první odpověď xlnc viewtopic.php?f=35&t=142853

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: předepsaná zpráva

Příspěvekod guest » 06 lis 2014 18:45

Konceptů bych tam musel mít hodně.
Jiná možnost nebude, pokud jsou ty zprávy rozdílné.

Předepsaná zpráva = koncept.

cmuch
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1544
Registrován: březen 11
Bydliště: Drsná Vysočina :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: předepsaná zpráva

Příspěvekod cmuch » 06 lis 2014 18:52

@Blue
Pokud je koncept a ten se dá odeslat tak se odešle a pak už není.
Buď se musí vytvořit znovu nebo (oklikou) jít do odeslané pošty a odtud ho zase odeslat.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: předepsaná zpráva

Příspěvekod guest » 06 lis 2014 19:06

Budiž, ale pak si ty "koncepty" musí vytvořit třeba ve Wordu a dle potřeby je používat. Také zde mám pár různých dopisů s hlavičkou ad. na úřady a tam jenom obměňuji text.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: předepsaná zpráva

Příspěvekod ITCrowd » 06 lis 2014 21:24

OK. Můžu ti vytvořit zdrojový skript ve vbs, který bude plnit tebou požadovanou funkci. Umístíš si ho třeba na plochu a poklepáním se otevře okno se zprávou kam jen doplníš přílohu. Máš zájem? Ale nebude to hned.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
eLCHa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: duben 10
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: předepsaná zpráva

Příspěvekod eLCHa » 07 lis 2014 08:38

@Blue Spirit
předepsaná zpráva = šablona

@ITCrowd
Typický přístup ajťáka. Místo aby zadal do gúglu dotaz "outlook nová zpráva ze šablony" a snažil se využít toho, co mu program nabízí (a za co si zaplatil), napíše skript.

Možná je to totéž, co psal xlnc (zdravím)
http://office.microsoft.com/cs-cz/outlook-help/odeslani-e-mailove-zpravy-zalozene-na-sablone-HA010237718.aspx

šablonu si můžete uložit kam chcete a pak ji otevřít dvojklikem a nemusíte používat ten "složitý způsob" z toho návodu
Já to nedělám, pokud to někdo používá pravidelně, může říct ze zkušeností.
Naposledy upravil(a) eLCHa dne 07 lis 2014 08:49, celkem upraveno 1 x.
eL CHá ;)

Kdo hledá, najde. Jenom je třeba hledat pořádně. Zkuste tohle- opravdu to funguje ;)
No vidíš, když se díváš pořádně, tak jedou ;)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: předepsaná zpráva

Příspěvekod ITCrowd » 07 lis 2014 08:47

Každý má svůj způsob, který je pro něj přijatelnější. U nás se používá skript z toho důvodu, že dokáže načíst e-mailové adresy ze seznamu v excelu. Chci tě vidět, jak něco takového vytvoříš šablonou.
Kromě toho je pro uživatele pohodlnější dvojklik na ikonu, než prohledání šablon.
A ano. Zaplatili jsme hafo peněz za windows a téměř všechno se dá graficky naklikat. Ale žádný admin to nepoužívá, to by hodně rychle zestárl.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
eLCHa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: duben 10
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: předepsaná zpráva

Příspěvekod eLCHa » 07 lis 2014 08:57

@ITCrowd
Kromě toho je pro uživatele pohodlnější dvojklik na ikonu, než prohledání šablon.

čtěte prosím pořádně celý příspěvek:
šablonu si můžete uložit kam chcete a pak ji otevřít dvojklikem


jsme OT a řešili bychom něco co se netýká dotazu. Nevím co přesně myslíte
U nás se používá skript z toho důvodu, že dokáže načíst e-mailové adresy ze seznamu v excelu. Chci tě vidět, jak něco takového vytvoříš šablonou.

a nebudu to dále zkoumat, ale v prvním momentě mi vystřelila myšlenka = hromadná korespondence ;) - nicméně netvrdím, že je to řešení vhodné pro Vás
eL CHá ;)

Kdo hledá, najde. Jenom je třeba hledat pořádně. Zkuste tohle- opravdu to funguje ;)
No vidíš, když se díváš pořádně, tak jedou ;)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: předepsaná zpráva

Příspěvekod ITCrowd » 07 lis 2014 09:14

OK. Polemizovat nebudeme. Já to také nikomu nevnucuji, jen říkám, že takové řešení existuje. A fungovalo by i bez outlooku - tedy s libovolným klientem. Pro mě je prostě jednodušší si napsat skript, než studovat nápovědu mrkvosoftu. Jsem už takový :)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů