Závodní a výsledková tabulka

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

story
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: květen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Závodní a výsledková tabulka

Příspěvekod story » 04 lis 2014 08:43

ZDRAVÍM VÁS,
můžete mi prosím někdo pomoci se zapeklitou situací se startovací a výsledkovou tabulkou?

Potřeboval bych jí zautomatizovat podle potřeb, které jsou napsány v té tabulce. Jde o určení pořadí dle času a následnou výsledkovou tabulku.

Docházejí mi v hlavě kombinace :crazy: :roll:

Díky moc

--- Doplnění předchozího příspěvku (04 Lis 2014 08:45) ---

popřípadě lze jí i změnit pokud máte jiný nápad. :thumbup: :clap:
Přílohy
Závody.xlsx
Výsledková tabulka
(67.34 KiB) Staženo 102 x
Milda

Reklama
Uživatelský avatar
eLCHa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: duben 10
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ZÁVODNÍ A VÝSLEDKOVÁ TABULKA

Příspěvekod eLCHa » 04 lis 2014 10:42

všude píšou RANK, ale nevím
Ano - je to RANK
=KDYŽ(BB6>0;RANK(BB6;$BB$6:$BB$205;0);0)
Ovšem toto nebude stačit, protože potřebujete, aby výsledky byly jedinečné (pro vyhledávání na dalším listu).
Jenže je třeba si ujasnit další kriteria:
Aby se podle součtu výsledných časů měnilo výsledné pořadí. V okamžiku totožného času řídit podle lepšího aritmetického průměru všech časů (nemusí to být vždy deset časů - jsou skryty). Můžou se jet třeba jenom tři.
Tomuhle moc nerozumím - pokud budou vyplněny u každého 3 časy a jejich součet bude stejný, pak přece i průměr bude stejný. A pokud by byl počet jiný, tak řadit podle součtu taky nebude úplně v pořádku.
eL CHá ;)

Kdo hledá, najde. Jenom je třeba hledat pořádně. Zkuste tohle- opravdu to funguje ;)
No vidíš, když se díváš pořádně, tak jedou ;)

story
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: květen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ZÁVODNÍ A VÝSLEDKOVÁ TABULKA

Příspěvekod story » 04 lis 2014 11:52

Máte pravdu, je to nesmysl. Někde jsem to vyčetl a přiznám se, že mi to přišlo správné, ovšem víc jsem nad tím nepřemýšlel, protože jsem nejdříve narazil na zeď, které se říká RANK :-D.

Jde o to najít jiný způsob, jak určit správné umístění.
Jasně určitě lze udělat závod mezi dotyčnými.....a rozhodnout podle poslední jízdy....

Co se týká počtu časů či závodů, jsou tam skryty další časy kol. A jde to kolik pojede lidí, když dva mohou je deset časů. Ale se stovkou lidí to nelze. Ale pokud bych to udělal bez toho průměru je to informace na nic :-).

Potom se i zeptám je možné skrýt a popřípadě rozkrýt jednoduše jednotlivá kola podle potřeby (aby nebylo vidět zbytečně moc sloupců)?
Zkoušel jsem je funkcí SESKUPIT, ale to se nějak spoji dohromady a ne samostatně.

--- Doplnění předchozího příspěvku (04 Lis 2014 11:53) ---

potom bych na ten nesmysl přišel také.
Milda

Uživatelský avatar
eLCHa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: duben 10
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ZÁVODNÍ A VÝSLEDKOVÁ TABULKA

Příspěvekod eLCHa » 04 lis 2014 14:54

Mno, kritéria si ale samozřejmě musíte rozhodnout sám.
Co se týká zadávání - přijde mi zbytečně komplikované zadávat to do 4 sloupců a pak to dávat dohromady. Není lepší pro každé kolo 1 sloupec, v něm vlastní formát (např.: [h]:mm:ss,00) a zadat to najednou? Pak nemusíte nic seskupovat...
eL CHá ;)

Kdo hledá, najde. Jenom je třeba hledat pořádně. Zkuste tohle- opravdu to funguje ;)
No vidíš, když se díváš pořádně, tak jedou ;)

story
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: květen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Závodní a výsledková tabulka

Příspěvekod story » 04 lis 2014 16:09

A potom ten čas konvertovat na číslo a vyhodnotit?
Proč je h v závorkách? :-)
Jde i o to, že ne vždy bude aktuální hodnota hodina. Půjde třeba je o minuty a méně.... .

--- Doplnění předchozího příspěvku (04 Lis 2014 16:11) ---

Přílohy
Závody.xlsx
(85.88 KiB) Staženo 49 x
Milda

Uživatelský avatar
eLCHa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: duben 10
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Závodní a výsledková tabulka

Příspěvekod eLCHa » 05 lis 2014 07:11

A potom ten čas konvertovat na číslo a vyhodnotit?

Ne - v buňce je číslo zformátované (zobrazené) jako čas - není třeba nic konvertovat

Proč je h v závorkách?

hledejte a určitě na to přijdete sám - všemocný strejda gúgl poradí (hledejte vlastní formáty)

Jde i o to, že ne vždy bude aktuální hodnota hodina. Půjde třeba je o minuty a méně....

nepochybuji, že půjde jen o minuty a méně - organizačně by to asi nešlo zvládnout (10 kol a hodinové časy) - proto mi sloupec hodin přijde zbytečný a proto jsem ten formát změnil na [m]:ss,00
čas se zadává ve tvaru 5:55,55 (přesně takhle)
pokud by se někdo opravdu zdržel přes hodinu, tak 1:55:55,55 (zobrazí se 115:55,55) :idea:
Přílohy
Závody (1).xlsx
(101.13 KiB) Staženo 68 x
eL CHá ;)

Kdo hledá, najde. Jenom je třeba hledat pořádně. Zkuste tohle- opravdu to funguje ;)
No vidíš, když se díváš pořádně, tak jedou ;)

cmuch
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1544
Registrován: březen 11
Bydliště: Drsná Vysočina :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Závodní a výsledková tabulka

Příspěvekod cmuch » 06 lis 2014 18:49

@eLCHa
místo SOUČIN.SKALÁRNÍ (ten nikdo moc nepoužívá, ikdyž umí hodně) bych asi zvolil fci POZVYHLEDAT

Kód: Vybrat vše

=SOUČIN.SKALÁRNÍ(((D170:M170)=O170)/1;$D$5:$M$5)

Kód: Vybrat vše

=POZVYHLEDAT(O170;D170:M170;0)

Jinak :thumbup:

Uživatelský avatar
eLCHa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: duben 10
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Závodní a výsledková tabulka

Příspěvekod eLCHa » 07 lis 2014 07:52

Samozřejmě, že jsem nejdříve použil POZVYHLEDAT. Ale když mi u každého druhého výsledku hodilo $N/A (pravděpodobně kvůli desetinným číslům, ale zkoumat se mi to nechtělo), tak jsem "hledal" jiné řešení. Mno a to je nasnadě => maticový vzorec. Jenže, komu by se chtěl 200x kopírovat nebo dávat do názvu, když takhle je to prostě snazší ;)))
eL CHá ;)

Kdo hledá, najde. Jenom je třeba hledat pořádně. Zkuste tohle- opravdu to funguje ;)
No vidíš, když se díváš pořádně, tak jedou ;)

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Závodní a výsledková tabulka

Příspěvekod guest » 07 lis 2014 14:32

Popravdě nemám vůbec načtené tohle vlákno a nevím tedy, o co jde, ale nechám vás nahlédnout do mých materiálů na téma "rank" - viz obrazová příloha. třeba to k něčemu bude.


Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů