cyklický odkaz

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Zdenal z Brna
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

cyklický odkaz

Příspěvekod Zdenal z Brna » 11 říj 2014 12:59

Zdravím,můžete mě pomoct.V tabulce je popis co bych potřeboval.

Sklad.xlsx
(11.46 KiB) Staženo 45 x

Reklama
Azuzula
Level 3
Level 3
Příspěvky: 452
Registrován: leden 12
Bydliště: Země, bohužel...
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: cyklický odkaz

Příspěvekod Azuzula » 11 říj 2014 15:49

Ahoj,
co třeba přidat jeden sloupec s počátečním stavem skladu. Potom už to vzorec snadno spočítá, nezacykluje se a nepotřebuješ makro.
Přílohy
Sklad1.xlsx
(11.6 KiB) Staženo 34 x
Pokud je to vše.
Vše co znám z VBA jsem se naučila tady na fóru, na Office.lasakovi, david-zbiral.cz a hlavně hledáním na googlu.
SZ není poradna, na pokládání dotazů je tu fórum. Děkuji.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: cyklický odkaz

Příspěvekod guest » 15 říj 2014 17:06

Snažil jsem se pochopit uživatelovo myšlení a vždy jsem dospěl ke stejnému závěru - děsí mě. Cyklický odkaz jako skutečný pojem v Excelu má smysl pouze ve speciálních případech. Hlavním důvodem je výpočet neznámé vyskytující se na obou stranách rovnice. Žádný stav účtu nebo kasy se nevrací do stejného "bodu", protože přinejmenším pracujeme s proměnnou jako je čas. Nulový stav před rokem je nám ukradený, pokud nemáme z čeho brát právě teď... Kromě toho, musíme udržovat historii záznamů (a ne data přemazávat), i když tady je to trochu už filozofie (třeba jestli rekurze je cyklus).

Takže pokud se nejedná o domácí kasičku a finance, tak pardon, ale můj verdikt je - dejte ruce pryč od financí a Excelu.

Jinak snad každému, kdo něco podobného dělal, dojde to, co naznačila Azuzula. Máme počátek, průběžné operace a k určitému datu počítáme zůstatek. Zůstatek je počátkem nového období atd. Pokud si záznamy uspořádáme do podoby seznamu (ještě lépe Seznamu, Tabulky), pak na něm můžeme postavit kontingenční tabulky.


Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů