hypertextový odkaz na podsložku ve vytvářené složce Vyřešeno

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

crgo77
Level 1
Level 1
Příspěvky: 68
Registrován: duben 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

hypertextový odkaz na podsložku ve vytvářené složce  Vyřešeno

Příspěvekod crgo77 » 11 dub 2014 22:20

Zdravím všechny,prosím o radu s úpravou kódu který již mám ale nemůžu se dopídit jak to upravit tak aby to fungovalo,jak bych potřeboval.
Můj problém je v tom,že pomocí kódu zakládám složku s podsložkami (název složky měním přejmenováním pomocí "textboxu" jejího názvu,podsložky mají stejný název),a potžeboval bych si vytvořit odkazy k těmto podsložkám - viz kód který jsem vložil. Nevím jak definovat odkaz když nevím její název - ten vím až jej zapisuji ( název složky který nevím a zapisuji je nahrazený pomlčkami).CheckBoxů používám víc a každý zapisuje svou hodnotu do příslušného sloupce,Tohle všechno mi funguje,jediné co nevím jak definovat název složky který právě zakládám.

Doufám,že můj popis je dostačující a srozumitelný.

Děkuji předem za pomoc nebo radu

Kód: Vybrat vše

Private Sub CheckBox2_Click()
If CheckBox2 = False Then
DalsiRadek = _
         Application.WorksheetFunction.CountA(Range("A:A")) + 5
         Cells(DalsiRadek, 5) = "ne"
End If
If CheckBox2 = True Then
DalsiRadek = _
         Application.WorksheetFunction.CountA(Range("A:A")) + 5
         Cells(DalsiRadek, 5) = "ano"
       
    ActiveSheet.Hyperlinks.Add Anchor:=Cells(DalsiRadek, 5), Address:= _
        "F:\seznam stroju\-----------------\Měniče", TextToDisplay:="ano"
End If
End Sub

Reklama
cmuch
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1544
Registrován: březen 11
Bydliště: Drsná Vysočina :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: hypertextový odkaz na podsložku ve vytvářené složce

Příspěvekod cmuch » 15 dub 2014 07:25

Tak vytvoření hypertextového odkazu navaž na událost kdy zapisuješ název složky. (Worksheet_Change - pokud složku zapisuješ do buňky).

Nebo špatně chápu.

crgo77
Level 1
Level 1
Příspěvky: 68
Registrován: duben 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: hypertextový odkaz na podsložku ve vytvářené složce

Příspěvekod crgo77 » 15 dub 2014 10:43

Zdravím,omlouvám se,ale tat ňejak jsem nepochopil jak je to myšleno,abych upřesnil můj problém,přidám všechny kódz,které používám.

Jde o to,že zapisuji do buňky ( buňka je proměnná -vždy první volná ) hodnotu,kterou zapisuji do TextBoxu.1

Kód: Vybrat vše

DalsiRadek = _
    Application.WorksheetFunction.CountA(Range("A:A")) + 5
    Cells(DalsiRadek, 1) = TextBox1.Text


a zároveň s touto hodnotou měním název složky kterou kopíruji ( tato složka má v sobě podsložky do kterých bych potřeboval odkaz ) a vytvářím odkaz na tuto složku.
viz kód

Kód: Vybrat vše

Dim fso
   Set fso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
   fso.CopyFolder "F:\výchozí\seznam\*", "F:\seznam stroju\", True
   Set objSoubor4 = fso.GetFolder("F:\seznam stroju\nová")
   objSoubor4.Name = TextBox1.Text
   
   ActiveSheet.Hyperlinks.Add Anchor:=Cells(DalsiRadek, 1), Address:= _
        "F:\seznam stroju\" & TextBox1.Text, TextToDisplay:=TextBox1.Text



a teď řeším problém,jak vytvořit odkaz do uvedené složky.Jde o to,že nevím předem jak se složka bude jmenovat - název složky je proměnný. Názvy podsložek jsou stále stejné,jde i o to,že odkaz bude přiřazovat zaškrtávací políčko.

Kód: Vybrat vše

Private Sub CheckBox2_Click()
If CheckBox2 = False Then
DalsiRadek = _
         Application.WorksheetFunction.CountA(Range("A:A")) + 5
         Cells(DalsiRadek, 5) = "ne"
End If
If CheckBox2 = True Then
DalsiRadek = _
         Application.WorksheetFunction.CountA(Range("A:A")) + 5
         Cells(DalsiRadek, 5) = "ano"
       
    ActiveSheet.Hyperlinks.Add Anchor:=Cells(DalsiRadek, 5), Address:= _
        "F:\seznam stroju\-----------------\Měniče", TextToDisplay:="ano"
End If
End Sub


Doufám,že jsem vysvětlil můj problém,se kterým si nevím rady,neustále hledám na googlu a snažím se zkoušet všechny možnosti,které najdu,ale nic mi nefunguje,myslím že už nebudu ani schopný spočítat,kolik možností už jsem vyzkoušel.
Pokud někdo na něco příjde,budu vděčný za pomoc.


P.S.: kódy které používám nejsou moje,z větší části jsou nalezeny na internetu a jsou upravené pro moji potřebu,některé jsou upraveny dokonce na tomto fóru.

cmuch
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1544
Registrován: březen 11
Bydliště: Drsná Vysočina :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: hypertextový odkaz na podsložku ve vytvářené složce

Příspěvekod cmuch » 16 dub 2014 06:20

Tak to navaž na to zaškrtávací tlačítko.

Azuzula
Level 3
Level 3
Příspěvky: 452
Registrován: leden 12
Bydliště: Země, bohužel...
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: hypertextový odkaz na podsložku ve vytvářené složce

Příspěvekod Azuzula » 16 dub 2014 09:27

Ideální by jistě bylo, kdyby se všechny akce prováděly až nakonec po kliknutí na tlačítko OK, ale vzhledem k omezením která máš to bude dosti krkolomný.

Napadá mě tohle: Při inicializaci formuláře deaktivovat všechna zaškrtávací políčka (nebo je defaultně nastavit jako deaktivovaná) a až po vyplnění políčka textbox1 je aktivovat viz příklad v code. Pak ale může nastat problém, když budeš opravovat název v textbox1 po odškrtnutí některých checkboxů. To by se mělo nějak ošetřit třeba zrušením zaškrtnutí a smazáním hyperlinku.

Takže po vyplnění textbox1 a aktivaci checkboxů můžeš vybírat různé možnosti a vytvářet tak hyperlinky. Podsložky by šly vytvářet samozřejmně až po vytvoření hlavní složky což tvé makro dělá až když odklikneš formulář tlačítkem OK, ale hyperlinky naštěstí jdou vytvářet i na neexistující složky.

Kód: Vybrat vše

Private Sub TextBox1_AfterUpdate()
If TextBox1 = "" Then
CheckBox1.Enabled = False
CheckBox2.Enabled = False
Else
CheckBox1.Enabled = True
CheckBox2.Enabled = True
End If
End Sub


BTW: firma se nechystá na upgrade počítačů?
Pokud je to vše.
Vše co znám z VBA jsem se naučila tady na fóru, na Office.lasakovi, david-zbiral.cz a hlavně hledáním na googlu.
SZ není poradna, na pokládání dotazů je tu fórum. Děkuji.

crgo77
Level 1
Level 1
Příspěvky: 68
Registrován: duben 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: hypertextový odkaz na podsložku ve vytvářené složce

Příspěvekod crgo77 » 16 dub 2014 16:41

Zdravím,po dlouhých peripetiích a dlouhém zkoušení se mi povedlo všechny hodnoty zapisovat až po odkliknutí tlačítkem,ale bohužel, zatím se mi nepovedlo najít možnost,jak připojit odkaz do vytvářené podsložky.Provázání mi nefunguje,to jsem zkoušel také,ale nic.

P.S.: Počítače naše firma mění průběžně,ale počítače,které budou tuto databázi používat být vyměněny nemohou - na stávajících počítačích jsou aplikace pro diagnostiku problémů na strojích a tyto aplikace nám bohužel na Win 7 bohužel nechodí. Pokoušeli jsme se umluvit vedení o zakoupení novějších aplikací,ale ty jsou bohužel tak drahé,že je to problém.

cmuch
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1544
Registrován: březen 11
Bydliště: Drsná Vysočina :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: hypertextový odkaz na podsložku ve vytvářené složce

Příspěvekod cmuch » 16 dub 2014 17:11

Tak nejlepší bude připojit nějaký soubor s ukázkou, takhle tu něco řešíme a nikam to nevede.

crgo77
Level 1
Level 1
Příspěvky: 68
Registrován: duben 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: hypertextový odkaz na podsložku ve vytvářené složce

Příspěvekod crgo77 » 27 dub 2014 15:06

Omlouvám se za prodlevu s vložením souboru a všech patřičných složek,ale byl jsem spěšně služebně odvolán a neměl jsem sebou všechno potřebné,tímto napravuji.
Pro ty,kteří si to stáhnou - po otevření vyskočí úvodní hlášení - zavřete jej křížkem ,v opačném případě se okno programu změní ( nebudou viditelné věci,které pro provoz databáze nepotřebuji).

Podmínky které jsem potřeboval,již nejsou potřeba,přesto vložím výsledný soubor jak bude užíván. Soubor včetně všech náležitostí běží na síťovém disku (má pevné přiřazené písmeno Z) a proto jsou všechny náležitosti na tomto disku ( včetně složek které používám ). Písmeno disku lze jednoduchým způsobem změnit - přepsáním písmene disku-soubor a složky ale musí být přímo v kořeni disku - pokud to bude v nějaké složce,odkazy nebudou funkční i to lze ale změnit.Pokud by někdo přišel na efektivnější možnosti programu,nechám si poradit.
V současné době se snažím bojovat s úpravou vybraného řádku,i to je součástí tohoto balíčku - nedaří se mi změnit jméno zálohy PLC ( 1,2,3 ) a zároveň výmaz stávající nebo přesunutí do jiné složky.
Pokud by někdo věděl jak na to,rád si nechám poradit. Předem děkuji.
Přílohy
seznam.zip
(154.47 KiB) Staženo 19 x

crgo77
Level 1
Level 1
Příspěvky: 68
Registrován: duben 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: hypertextový odkaz na podsložku ve vytvářené složce

Příspěvekod crgo77 » 26 kvě 2014 22:12

Zdravím všechny přítomné,omlouvám se ale při ostrém testování mého seznamu jsem zjistil,že obsahuje chyby.Napravuji to a vkládám opravený soubor excel.
Nastal mi ale problém,který už jsem zmiňoval výše a proto prosím o pomoc.
Nevím jak nastavit hypertextový odkaz do zkopírované a přejmenované složky - konkrétně na podsložku,kterou zkopírovaná a přejmenovaná složka obsahuje.
Zkoušel jsem to různými způsoby ale na nic jsem nepřišel. Hypertextový odkaz bych potřeboval aktivovat pouze v případě,že je zaškrtnuté zašktrávací políčko-
celkem je jich šest. Pokud by někdo věděl nebo poradil jak to udělat,budu vám vděčný.

P.S.: tento opravený soubor vytváří svou zálohu pomocí makra. Není to můj kód.Našel jsem ho někde na internetu a vložil. Jediné co nevím,jak nastavit jiné cílové místo kam zálohu ukládat-chtěl bych to ukádat do složky. Stačí mi jen poradit kde v kódu to upravit.

Děkuji předem za pomoc.
Přílohy
seznam.zip
(968 KiB) Staženo 26 x

crgo77
Level 1
Level 1
Příspěvky: 68
Registrován: duben 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: hypertextový odkaz na podsložku ve vytvářené složce

Příspěvekod crgo77 » 03 čer 2014 12:38

Zdravím všechny,prosím o pomoc,protože už nevím,jak vyřešit mům problém a tím je vytvoření odkazu do podsložky.Zkoušel jsem spoustu možností,které jsem našel na googlu,ale nic nepomohlo. Nevěděl by někdo jak to řešit?
Jediné,co mě napadlo jako řešení by bylo vytváření složek,ale to by znamenalo rozsáhlé změny v kódu a nejsem si vůbec jistý,jestli to naše postarší notebooky zvládnou.
Proto prosím jestli je zde na fóru,jak to nějakým způsobem řešit,nechám si poradit.Předem všem děkuji za rady (jakékoliv rady).

crgo77
Level 1
Level 1
Příspěvky: 68
Registrován: duben 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: hypertextový odkaz na podsložku ve vytvářené složce

Příspěvekod crgo77 » 07 čer 2014 22:10

Zdravím všechny,zdá se,že jsem již přišel na způsob,jak vytvořit odkaz do podsložky,ale nastal mi tím jiný problém-nevím jak tento odkaz zrušit,pokud budu potřebovat.Hledal jsem na googlu,ale všechny kódy,které jsem našel jsou nefunkční,myslím tím jako:

Kód: Vybrat vše

ActiveCell.Hyperlinks.Delete


Tyhle příkazy nefungují,jde o to,že budu potřebovat zrušit jen odkaz pouze v určité buňce.

Kdyby někdo věděl nějakou radu,předem děkuju.

cmuch
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1544
Registrován: březen 11
Bydliště: Drsná Vysočina :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: hypertextový odkaz na podsložku ve vytvářené složce

Příspěvekod cmuch » 08 čer 2014 12:11

Odstranění hypertextového odkazu lze dosáhnout takto (pro aktivní list)

Kód: Vybrat vše

 
Range("A1").Hyperlinks.Delete
'nebo
Cells(1, 1).Hyperlinks.Delete


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 3 hosti