Vypocitanie funkcie z grafu

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

arasid
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Vypocitanie funkcie z grafu

Příspěvekod arasid » 25 úno 2014 12:34

Dobry den,
rad by som poprosil o pomoc pri rieseni matematickeho problemu. Mam subor 10 hodnot (zakladny graf 5 na x-ovej osy a 5 na y-novej), podla typu grafu moze byt x-ova os linearna alebo logaritmicka (to je asi jedno). Ak dam dane udaje do grafu vytvoria mi krivku.
Problem:
mam subor dalsich 17 hodnot ktore urcuju body na x-ovej osy a potreboval by som k nim priradit body y-novej osynachadzajuce sa na hore spomenutej zakladnej krivke (tzv. najst k tymto x-ovim hodnotam prislusne y-nove body na zakladnej krivke).

Skusal som si danu krivku prekrit trendovymi ciarami a z ich rovnice vypocitat tieto body, no ak pouzijem rovnicu trendovej ciary, nevypocitam nimi ani y body povodneho zakladneho grafu (vid priloha).

Mate nejaky napad ako na to, ak zrovna nechcem pouzit pravitko a hladat ich rucne?
Přílohy
Priklad T.xlsx
(14.31 KiB) Staženo 20 x

Reklama
lubo.
Level 2
Level 2
Příspěvky: 192
Registrován: červen 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vypocitanie funkcie z grafu

Příspěvekod lubo. » 25 úno 2014 17:25

Problém jsem nepochopil. Co je špatně na funkci

Kód: Vybrat vše

LINTREND($C$3:$C$7;$B$3:$B$7;B26;PRAVDA)

arasid
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vypocitanie funkcie z grafu

Příspěvekod arasid » 26 úno 2014 18:06

Ide o to ze ak mam zakladne hodnoty x: 0,11; 0,33; 1; 3; 9 a y:0,057; 0,106; 0,272; 0,815; 2,114 , tak ak to prepocitam znova cez funkciu z trendovej ciary, alebo s linest alebo logest, tak my pre tie iste hodnoty x vyjdu hodnoty y: 0,0213; 0,0261; 0,0485; 0,3095; 80,3631 a nie tie iste..
Cize funkcia vyrata nejaky trend, ale s inymi hodnotami (fakt neviem ci len ja nerobim chybu)


Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti