Přepínání sešitu v MS Excel 2013 (Ctrl + TAB)

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

sginfo
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Přepínání sešitu v MS Excel 2013 (Ctrl + TAB)

Příspěvekod sginfo » 25 lis 2013 15:38

Dobrý den,
ještě mám jeden pro mě podstatný problém. Možná tento dotaz platí do sekce Windows 8, nejsem si jist.

Mám otevřené 3 dokumenty v MS Excel 2013, Total Commander, Průzkumníka a ještě třeba Word 2013. Samozřejmě, že lze mezi aplikacemi přepínat Alt + Tab...

V případě, že jsem v Excelu a chtěl bych přepínat mezi sešity Ctrl + TAB, tak se někdy stává, že je jeden z dokumentů "jakoby minimalizovaný" nebo "skrytý" a já jej musím maximalizovat (win tlačítko + šipka nahoru).

V předešlé verzi (Excel 2010), ale také v předešlé verzi Windows (7) jsem ostrohbitě přepínal mezi sešity Ctrl + TAB bez jediného zaváhání tam i nazpět (Ctrl + Shift + TAB). Vždy bylo vše maximalizované a sešity se postupně střídaly.

Dotaz opět zní, nemá s tím někdo podobnou zkušenost? Nelze něco nastavit? Například nějaká priorita ve Windows, nebo něco jiného v MS Excel. Faktem je, že se mi zdá, jako by v MS Excel 2013 byly sešity spouštěny jako samostatné aplikace, kdežto v MS Excel 2010 jako by to byly sešity v jedné aplikaci Excel.

Děkuji
sg

Reklama
Fluke
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 352
Registrován: září 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přepínání sešitu v MS Excel 2013 (Ctrl + TAB)

Příspěvekod Fluke » 25 lis 2013 15:48

Zkus si stáhnout Alt-Tab Thingy,možná ti to pomůže,má to dost výhod.

sginfo
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přepínání sešitu v MS Excel 2013 (Ctrl + TAB)

Příspěvekod sginfo » 25 lis 2013 16:12

No podle náhledu na aplikaci se tímto řeší přepínání mezi aplikacemi ve Windows. Výhoda funkčního ctrl + Tab v Excelu je přepínání mezi sešity. Běžně pracuji se třemi čtyřmi sešity a kdy ze 2 tvořím obsah třetího a ještě do toho píši výstup do Wordu. Proto je pro mě funkčnost, nebo objevení správného "nového" používání ctrl + tab důležité.

cmuch
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1544
Registrován: březen 11
Bydliště: Drsná Vysočina :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přepínání sešitu v MS Excel 2013 (Ctrl + TAB)

Příspěvekod cmuch » 25 lis 2013 16:37

No já používám Alt+Tab a přepínám se normálně,
Ctrl+Tab mi nic nedělá.

sginfo
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přepínání sešitu v MS Excel 2013 (Ctrl + TAB)

Příspěvekod sginfo » 25 lis 2013 16:59

no právě ctr + tab tě vždy přepínal vždy jen mezi sešity v MS Excel, takže ideální při kopírování ctrl + c, ctrl + tab, ctrl + v, ctrl + tab a znova...

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Přepínání sešitu v MS Excel 2013 (Ctrl + TAB)

Příspěvekod guest » 27 lis 2013 12:16

Excel 2013 jinak pracuje s okny než předešlé verze. Pokud vám nevadí angličtina, tak jen doplním citací:

Switching monitors isn't needed to see this. In the older Excel (up to 2010), Excel maintained an order of windows. If there were four Excel windows, you could ctrl-tab once to see another window, then you'd have to ctrl-tab three times to get back, or shift-ctrl-tab to go backwards. Every open window was cycled through.

In 2013, when you ctrl-tab once, Excel just seems to flip-flop the newly activated window and the newly deactivated window in the sequence. So ctrl-tab switches back without having to cycle through all the open windows. But then shift-ctrl-tab is unreliable.

And just now while trying this out, with three windows open, If I kept repeating ctrl-tab, the windows appeared in the order A-B-C-B-A-B-C-B-A, never switching directly between A and C.

I've had several cases in which I've been working on one worksheet, ctrl-tabbed to get to another to copy a cell, then shift-ctrl-tabbed back and pasted the cell, but I was not in the expected worksheet. So now I have to slow down and watch, to make sure it works correctly.

Jon Peltier

sginfo
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přepínání sešitu v MS Excel 2013 (Ctrl + TAB)

Příspěvekod sginfo » 03 pro 2013 14:10

No je to de facto stejný popis toho problému jak píši, ale řešení žádné. Kdyby to šlo nějak přepnout do starého módu, nebo kdyby někdo přesně definoval jaké jsou zákonitosti.
... dál to zkoumám

Azuzula
Level 3
Level 3
Příspěvky: 452
Registrován: leden 12
Bydliště: Země, bohužel...
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Přepínání sešitu v MS Excel 2013 (Ctrl + TAB)

Příspěvekod Azuzula » 03 pro 2013 18:42

Zákonitost Microsoftu je taková, že z nových verzí odstraňují některé dobré funkce a jen pár z nich nahradí jinými ale už ne tak dobrými. Ale fakt nevím proč.
Pokud je to vše.
Vše co znám z VBA jsem se naučila tady na fóru, na Office.lasakovi, david-zbiral.cz a hlavně hledáním na googlu.
SZ není poradna, na pokládání dotazů je tu fórum. Děkuji.

sginfo
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přepínání sešitu v MS Excel 2013 (Ctrl + TAB)

Příspěvekod sginfo » 24 bře 2014 11:29

tak zatím jsem dospěl jen k tomu, že je to problém MS Office 2013, protože je to stejné i při Windows 7.
stále hledám, zda to nejde někde vypnout/přepnout...
zdravím

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Přepínání sešitu v MS Excel 2013 (Ctrl + TAB)

Příspěvekod guest » 24 bře 2014 12:17

Hodně teoreticky: Vyšel první Service Pack, vyzkoušejte. Je to jen tip...

sginfo
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přepínání sešitu v MS Excel 2013 (Ctrl + TAB)

Příspěvekod sginfo » 29 bře 2014 17:52

Dobrý den,
už jsem blíž, než jsem si myslel. Z různých diskuzí jsem vypozoroval, že řada uživatelů chtěla v Excel 2010 otevírat sešity v různých oknech (dva monitory apod.) Mám bohužel Excel 2013 tak to nemůžu vyzkoušet, každopádně Excel 2013 se otevírá právě v samostatných oknech, takže je lze přetahovat. Jestli jsem to správně pochopil, tak v Excel 2013 přepínám ctrl + TAB "mezi aplikacemi" excel a ne mezi sešity a tím se to právě komplikuje.
Pokud je má úvaha správná, hledám tedy možnost, aby se sešity v MS Excel 2013 otevíraly v jednom okně (jako v režimu Excel 2010).
Díky za každou pomoc.
zdravím
sg

bzzum
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: květen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Přepínání sešitu v MS Excel 2013 (Ctrl + TAB)

Příspěvekod bzzum » 11 kvě 2014 10:48

SG, akutne resim stejny problem, jsou to to slovicko na č, ze to takhle zmenili.

Nejbliz, kam jsem se dostal, je to, ze to zda se funguje, kdyz pouzijes ctrl+shift+tab.

Takze vlastne jde to jako driv, ale pouze jednim smerem (predtim to slo ctrl+tab tam a ctrl+shift+tab zpátky), ale aspon neco.

Pokud ta Tvoje linka s tim oteviranim v jednom okne nekam povede, napis to sem prosim.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Excel a OneDrive
    od sginfo » 11 zář 2023 15:28 » v Kancelářské balíky
    16
    6327
    od mirekol Zobrazit poslední příspěvek
    20 říj 2023 08:31
  • Excel komparacedvou soborů Příloha(y)
    od teichmann.ondrej » 15 dub 2024 17:26 » v Kancelářské balíky
    11
    3403
    od teichmann.ondrej Zobrazit poslední příspěvek
    22 dub 2024 15:45
  • excel-posun makra
    od actionboy » 12 bře 2024 18:59 » v Kancelářské balíky
    1
    424
    od Grimm Zobrazit poslední příspěvek
    12 bře 2024 21:43
  • Excel - vlastní formát Příloha(y)
    od Story-Long » 11 srp 2023 14:50 » v Kancelářské balíky
    3
    2018
    od Story-Long Zobrazit poslední příspěvek
    14 srp 2023 10:11
  • Excel - problém se vzorci
    od honzzicek » 28 čer 2023 21:45 » v Kancelářské balíky
    2
    1835
    od honzzicek Zobrazit poslední příspěvek
    01 črc 2023 08:57

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů