Číslování obrázků ve Wordu

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Bronik
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Číslování obrázků ve Wordu

Příspěvekod Bronik » 09 srp 2013 00:45

Zdravím, používám MO Word již několik let, ale doposud jsem nepochopil číslování obrázků. Když do textu o několika stránkách umístím obrázek a přiřadím k němu titulek, získá nějaké pořadové číslo. Jenže na stejnou stránku potřebuju umístit další obrázek. Když jej otitulkuju, má nižší pořadové číslo než ten před ním. Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, z jakého důvodu se Word takto chová? Děkuji.

Reklama
pavel.lasak
Level 2
Level 2
Příspěvky: 197
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Číslování obrázků ve Wordu

Příspěvekod pavel.lasak » 09 srp 2013 17:24

Jde přiložit ukázku? A připsat verzi Word? S tímto problémem jsem se zatím nesetkal.
Více o kancelářském balíku MS Office na http://office.lasakovi.com/ (Word, Excel, PowerPoint, Access, Outlook, Project, OneNote)

Lucinka_BUBU
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: září 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Číslování obrázků ve Wordu

Příspěvekod Lucinka_BUBU » 11 srp 2013 22:46

Taky záleží na tom, jak obrázek vkládáš, konkrétně kde máš kotvičku od obrázků. Word nebere pozici obrázku, ale kde je jeho kotvička. Přilož ukázku

Bronik
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Číslování obrázků ve Wordu

Příspěvekod Bronik » 19 srp 2013 11:33

Díky mockrát za odpovědi, ukázku připojuju k příspěvku. Kotviček jsem si tam všiml, ale bohužel při manipulaci vidět nejsou. Mám verzi 2007 a vím, že to u 2003 fungovalo. Ale u své verze jsem to nezaznamenal. Doufám, že obrázek bude čitelný. Čtyři obrázky jsou na jedné stránce posunuté, což je výsledný stav. Ovšem to číslování je zarážející. Když půjdu odshora dolů a zároveň zleva doprava, číslují se obrázky 25, 24, 26, 23.

obrázkování.PNG
číslování obrázků

Lucinka_BUBU
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: září 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Číslování obrázků ve Wordu

Příspěvekod Lucinka_BUBU » 20 bře 2014 14:37

Tak tahle ukázka nic neřekne, protože tam nejsou vidět kotvičky a nic.

Buď budeš muset poskytnout tuto stranu ve wordu, nabo alespoň nech zobrazit skryté znaky. (je to taková ta ikonka, která vypadá jako Pí)

ale je lepší, když poskytneš tu stránku. Dej nahradit všechny znaky například znakem x (jestli máš strach o text) a ulož a vystav jen tu stránku


Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů