TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 22 srp 2009 15:39

Stránka plug-inu (doplňku) Plugins Toggler: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/11230

Plug-in Plugins Toggler je doplněk, co nám pomocí tlačítka na liště umožní aktivovat/deaktivovat zásuvné moduly, to jsou nástroje, co přehrávají video, javu, ... Tlačítko si po nainstalování doplňku vytáhneme na lištu: Zobrazit > Nástrojové lišty > Vlastní...

Tlačítko
Obrázek

Rozkliknuté tlačítko
Obrázek

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 22 srp 2009 16:55

Stránka plug-inu (doplňku) Menu Editor: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/710

Plug-in Menu Editor je obdoba doplňku MenuManipulator, je uživatelsky příjemnější, ale umí toho méně a na daleko méně položkách menu :D Takže něco za něco :D Umožní vám uspořádat si podle svých představ menu. Na plug-in už upozornil Koja, ale nenapsal k němu ani čárku.

Nastavení - práce s doplňkem
Obrázek

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 22 srp 2009 18:27

Stránka skriptu pro plug-in Greasemonkey (zelené tlačítko: Install) YouTube HD Ultimate (YouTube HQ + 720p): http://userscripts.org/scripts/show/31864

Info: http://www.zive.cz/bleskovky/greasemonk ... fault.aspx

Skript pro plug-in Greasemonkey YouTube HD Ultimate (YouTube HQ + 720p) zařídí, že pokud je na YouTube nahrávka v HQ kvalitě, vždy přehrává v této kvalitě a nemusíte být ani přihlášeni. Pokud je na výběr z 720p videa, vybere tuto lepší kvalitu. Sem správně patří na Živě špatně umístěná větička (ke špatnému skriptu): (YouTube HD Suite) má ale i jednu výraznou nevýhodu, pokud je k dispozici video s lepší kvalitou, celá stránka s přehrávačem se obnoví, AJAX se tedy nepoužívá. Navíc se na Živě zapomněli u tohoto skriptu zmínit, že umí taky stahovat videa v různých formátech a různé kvalitě! Pokud se vaše spojení někdy loudá, lze jakýkoliv skript zakázat z ikony plug-inu Greasemonkey jednoduchým kliknutím.

V oknu s videem, které je lepší kvality se nám tedy překreslí přehrávač vlastním skriptovým rozhraním, navíc pro spuštění videa a vykreslení jeho ovládacích prvků je nutné kliknout pravým myšítkem do videa. Nahoře (zvýrazněno zelenou čárou) je přidán ovládací prvek skriptu, nepatrně pod ním (modrou čárou) je žárovka na pohasnutí/rozsvícení osvětlení okna, dole (červenou čárou) jsou přidány linky na stáhnutí videa v různém typu a různé kvalitě
Obrázek

Horní detail
Obrázek

Dolní detail
Obrázek

Ovládací prvek Show Ultimate Option - nastavování vašich preferencí, poté je nutné pro projevení změň znovu načíst stránku!
Obrázek

Potemnění okna pomocí kliku na žárovku
Obrázek

Přehrávání v okně bez Fit to window
Obrázek

Přehrávání v okně s Fit to window
Obrázek

Celoobrazovkový režim
Obrázek
Naposledy upravil(a) X dne 22 srp 2009 21:12, celkem upraveno 8 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 22 srp 2009 18:53

Stránka skriptu pro plug-in Greasemonkey (zelené tlačítko: Install) YouTube HD Suite: http://userscripts.org/scripts/show/39167

Info: http://www.zive.cz/bleskovky/greasemonk ... fault.aspx

Skript pro plug-in Greasemonkey YouTube HD Suite k poli „Adresa URL“ a „Vložit“ přidá alternativu pro přehrání videa s vysokou kvalitou, zároveň si budete moci každé video stáhnout ve formátu MP4, zobrazí se totiž u něj odkaz ke stažení. Pokud bude video k dispozici v HD rozlišení, budete si moci stáhnout jak SD, tak HD verzi. Tuhle větičku - YouTube HD Suite má ale i jednu výraznou nevýhodu, pokud je k dispozici video s lepší kvalitou, celá stránka s přehrávačem se obnoví, AJAX se tedy nepoužívá - má Živě špatně, patří ke skriptu výš, tedy k: YouTube HD Ultimate (YouTube HQ + 720p) . Pokud se vaše spojení někdy loudá, lze jakýkoliv skript zakázat z ikony plug-inu Greasemonkey jednoduchým kliknutím.

U videí přidá barevnou značku kvality
Obrázek

Nahoře (zvýrazněno modrou čárou) přidá svou značku, dole (zvýrazněno červenou čárou) linky na stáhnutí v různém typu a různé kvalitě
Obrázek

Detail
Obrázek

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 22 srp 2009 21:19

Doopravil jsem a přidal popisky a obrázky k 2 skriptům výše nad tímto příspěvkem, na Živě mají chyby a já jsem je trochu rozpitval, protože je také potřebuji ...

A jde se stahovat z YouTube v HQ / HD / 720p kvalitě :lol:
Nevíte v jakém programu tam mrskli ty efektní titulky? >>> http://www.youtube.com/watch?v=RLiX8rhXpR0&fmt=35

A takto jednoduše vypnete nepohodlné skripty a zapnete jen co potřebujete - Firefox se nerestartuje! Příslušné skripty se objeví jen nad stránkami, kde mají nějaké využití, tedy jsou potřeba!
Obrázek

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 24 srp 2009 17:16

Stránka plug-inu (doplňku) SmartResize: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/11736

Plug-in SmartResize přidá tlačítko na rychlé předdefinované změny velikosti okna Firefoxu. Můžete mít zobrazené/skryté tlačítko na změnu okna ve stavové liště, dále zobrazené/skryté info o velikosti okna ve stavové liště (zrovna tahle featura mi nefunguje, zůstává mi tam stále 800x600 i když mám 1280x1024). Další tlačítko(tlačítka) si můžete vytáhnout z: Zobrazit > Nástrojové lišty > Vlastní... . Funkci lze i ovládat pomocí klávesové zkratky Alt+1Alt+8.

Nastavení
Obrázek

Info a tlačítko ve stavové liště
Obrázek

Tlačítko vytáhnuté do nástrojové lišty
Obrázek

Další tlačítka, které si můžete vytáhnout do lišt
Obrázek

Rozkliknuté tlačítko (podoba rozkliknutí je stejná jak ve stavové liště, tak v nástrojové)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 26 srp 2009 13:06

Stránka plug-inu (doplňku) MClickFocusTab: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/7446

Plug-in MClickFocusTab je super doplněk pro ulehčení práce :D

- krátkým (normálním) stiskem prostředního tlačítka (typicky kolečka) myši nad odkazem (linkem) otevře odkaz do nového tabu bez fokusu (v pozadí) - to je nepřenese vás do něj, zůstanete v původním tabu

- dlouhým stiskem kolečka myši nad odkazem otevře odkaz do nového tabu s fokusem (v popředí) - to je přenese vás do něj, nezůstanete v původním tabu

Musím autora pochválit za nápad dlouhého stisku. Používám dlouhé stisky a dvojité stisky (ty využívám především k nápovědě) na klávesnici ve svém operačním systému Explosionu na počítači Sam Coupé už někdy od roku 1996-1997. Můžete se sami přesvědčit, viz můj podpis - článek: Emulace Sam Coupé ...

Pro majitele MS myšek: nejdříve jsem to na svém MS hlodavci IntelliMouse Explorer 4.0 nemohl rozchodit, jako jsem si všiml, že na Firefoxu nefungují vůbec stisky prostředního tlačítka (kolečka). Už dříve když jsem chtěl ve hrách používat stisky kolečka, musel jsem v ovladači myši nastavit funkci stisku kolečka na: Disable. Zde to ale nefungovalo. Chtěl jsem tuto funkci využívat stůj co stůj, tak jsem se v tom zase pošťoural a výsledky by mohli využít i další majitelé MS myší ... Aby totiž Firefox využíval stisku kolečka MS myši, musí být v ovladači tato funkce nastavena ne na default: Next Windov nebo na Disabled jak by se logicky mohlo zdát (s logikou u MS člověk nikdy neví :lol: ), ale na: AutoScroll.

simPod
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1295
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod simPod » 26 srp 2009 13:21

to jde vyresit drzenim ctrl a kliku na link ne?

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 26 srp 2009 13:28

Ty než najdeš Ctrl, tak já už otvírám 3. odkaz :lol:

simPod
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1295
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod simPod » 26 srp 2009 14:28

to jde vyresit drzenim ctrl a kliku na link ne? ja mam ctrl vedle sebe :) cim vic doplnku, tim pomalejct se mi ff zapina, tak radsi usetrim cas mackanim ctrl :) ale to je asi na cloveku

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 26 srp 2009 15:05

Někdy mám v ruce párek a někdy čokoládu :lol: Mám ve Firefoxu opravdu hodně plug-inů (kolem 40 bez skriptů) a Firefox se mi zapíná stále stejně rychle/pomalu, jako když jsem žádný plug-in neměl. Ten kód bys tam v Opeře měl už od počátku, tak co si Firefox nevyštělovat podle svého? Autocopy je taky blbůstka a jak je to šikovná věcička, občas zapomínám a čekám stejnou funkci ve Win nebo na lištách Firefoxu (adresa). To je jako s tím, že mám na schodech automatický světelný čidlo na pohyb a teplo. Když jsem si na něj zvykl a přestal šahat na schodech po vypínači, tak jsem přišel jinam, třeba na záchod a taky čekal, že se mi automaticky rozsvítí. A ono prdlajs :lol:

simPod
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1295
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod simPod » 26 srp 2009 15:33

asi zalezi na cloveku co je mu sympatictejsi no :)
ja take casto ocekavam funkce, ktere mam ve FF i jinde, ale ono nic

co se tyce ty rychlosti, tak urcite to trva dyl, ale o kolik to se priznam nevim, nezkousel jsem to, ale prece jenom to urcite ta ms bude :)

ja osobne koleckem radsi scrolluju a kdyz mam druhou ruku plnou, tak prece jen mam vycvicenej malicek kterej ten ctrl podrzi :)


Zpět na “Software články”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host