Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvekod Myloš » 28 led 2015 14:45

A bude mít integrovaného poštovního klienta jako stará Opera (v Technical Preview zatím nefunguje, je tam jen ikonka). Sám používám poslední lidskou Operu (12.17) a bylo by dobré, kdyby se za ni našla plnohodnotná náhrada, když ji tak doprasili.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Reklama
Uživatelský avatar
Difadon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 323
Registrován: leden 14
Bydliště: Špindlerův Mlýn
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvekod Difadon » 28 led 2015 15:02

Stará Opera měla i torrenty ne?

No, když tohle všechno přidají a ještě přihodí komunikačního klienta (nejlépe pro co nejvíce protokolů) s možností spuštění celé aplikace při startu na pozadí, tak budu úplně happy. Budu moci odinstalovat další tři programy. :D

Majkyy26
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: březen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvekod Majkyy26 » 28 led 2015 15:07

Já jsem třeba s nynější Operou spokojen a právě z ní píši. :)

Uživatelský avatar
Difadon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 323
Registrován: leden 14
Bydliště: Špindlerův Mlýn
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvekod Difadon » 28 led 2015 15:11

Operu jsem kdysi dávno používal právě díky integrovaným funkcím jako byl poštovní klient, torrenty,..... Novou Operu jsem nainstalovat a po hodině odinstaloval.

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvekod wattmetr » 28 led 2015 15:22

Používám Operu 12.17 a Google Chrome - vždy podle toho, jaké mám na prohlížeč požadavky.
Nejvíc mi vadí, že Google Chrome tlačí uživatele do přihlášení se účtem, tzn. do vytvoření účtu. Pokud si to někdo neuvědomuje, je to hlavně o tom, že Google pak může shromažďovat veškerá osobní data uživatele a monitorovat jeho činnost na netu. A to je přesně to, o co nestojím. Proto také dosud účet u Chromu nemám.
Takže používám starou dobrou Operu 12.17, kde možná o mně také nějaká data seženou, ale určitě ne tak snadnou a s mým souhlasem jako v Chromu.
Nevím, na jakém jádře je vytvořen Vivaldi, ale pokud je to na Chromu, tak není co řešit - Chrome, Opera, Firefox a další si mohou podat ruce. Pokud má být pokračováním staré dobré Opery, pak všechna čest jeho tvůrcům a budu se těšit na jeho na 100% funkční verzi.
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvekod Myloš » 28 led 2015 15:37

Vivaldiho testuji, ale právě jsem ho vypnul, protože mi vytížil procesor na maximum.

Difadon: Ano, měla i torrenty, ale ač Operu 12.17 používám jako výchozí prohlížeč, na torrenty mám uTorrent.

Majkyy26: Tak to ti gratuluju ke spokojenosti, ale pro mě je nová Opera nepoužitelná – už z toho prostého důvodu, že nemá integrovaného poštovního klienta a na tom trvám. Neumí RSS. Nemá poznámky (a těch mám mraky, některé slouží k vkládání opakovaných textů přes pravé myšítko), nikde jsem taky nenašel, jak vrátit klasické menu (Soubor/Úpravy/Zobrazit atd.), protože ten bublík vlevo nahoře nesnáším. Taky jsem tam nikde nenašel pokročilé soukromé údaje k automatickému doplňování:
Opera.png
protože tohle:
Opera2.png
Opera2.png (5.92 KiB) Zobrazeno 904 x
považuji za paskvil.
A určitě by se toho našla spousta dalšího, co nová Opera neumí a co by mi chybělo. Proto doufám, že se projekt Vivaldi bude ubírat správným směrem.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvekod wattmetr » 28 led 2015 15:40

Vivaldiho testuji, ale právě jsem ho vypnul, protože mi vytížil procesor na maximum.

Tak tohle umí dobře právě Chrome. Takže si myslím, že Vivaldiho raději NEEE.
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvekod Pic » 28 led 2015 16:48

Račte se mrknout, kde diskutujete - to je zde pouze pro odkazy na programy ke stažení. Na hodnocení si příště laskavě založte jiné téma.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Prohlížeč fotek
    od Sandyy » 07 kvě 2024 10:01 » v Programy ke stažení
    0
    760
    od Sandyy Zobrazit poslední příspěvek
    07 kvě 2024 10:01

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 1 host