Programy na PC odříznuty od internetu Vyřešeno

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Rychleji
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: říjen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Programy na PC odříznuty od internetu  Vyřešeno

Příspěvekod Rychleji » 15 říj 2013 23:44

Dobrý večer, předem se omlouvám, neboť nevím, zda patří můj problém přímo do této sekce.

Téměř veškeré programy na mém počítači nemají přístup k internetu.
Výjimku tvoří prohlížeče, ICQ, částečně Skype (nefunguje přidávání nových kontaktů), uTorrent a multi-player ve hrách.
Kromě těchto programů má však valná většina problém s navázáním spojení se svými servery.
Jako příklady mohu zmínit: - Online instalaci Java... Ta se neprovede a musím instalovat manuálně
- Automatická aktualizace Deamon Tools
- Obsah v launcheru u The Sims 3 (original, ale ostatním funguje i u warez verze)
- atp.

Zrovna třeba u Deamon Tools je zvláštní, že mi přijde informace, že je novější verze, ale stáhnout jí nelze. Stejně tak u The Sims (viz obrázky)
thesims3.jpg

thesims3aktualizace.jpg


Myslím, že problém není způsoben Firewallem (ačkoli to byla první možnost co mě napadla :D ), neboť ten jsem zkusil vypnout i obnovit výchozí nastavení, ale problém zůstal. Nebude to způsobeno ani wi-fi (ostatním uživatelům se tento problém nevyskytuje).

Tento problém nemám na PC od začátku, nicméně je tu již docela dlouhou dobu, takže si nevybavím co jsem bezprostředně před problémem udělal... Napadá mě jestli to nemohla způsobit defragmentace (defraggler), nebo čištění registrů (free registry defrag). Pak je tu ještě určitá možnost, že by to dělal eset, ale spíš ne (ostatní kolem ho také mají a žádné problémy).

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Programy na PC odříznuty od internetu

Příspěvekod Pic » 16 říj 2013 00:23

Za prvé - obrázky se vkládají sem.
Za druhé je možné, že aktualizace nemáš povolené přímo v uvedeném programu, ne blokované firewalem, či antivirem. Také můžeš mít v PC nějakého vetřelce, který dělá tyto problémy a v neposlední míře poškozený OS. Musíš to postupně prověřit. Nemáme věšteckou kouli a na PC ti nevidíme.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Rychleji
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: říjen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Programy na PC odříznuty od internetu

Příspěvekod Rychleji » 16 říj 2013 00:42

Jo, jo jo ... To je mi jasné :D. Jen mě napadlo, jestli třeba neměl někdy někdo podobný/stejný problém. Ani vir bych netipoval i když by to možné bylo, ale nastavením v jednotlivých programech to určitě není ... Řeším to kvůli instalaci HP Photo Creations, který se instaluje online (tedy sám), ale při instalaci tvrdí, že nelze stáhnout, ať zkusím zkontrolovat připojení k internetu a ať to zkusím později, přitom na notebooku přítelkyně to šlo ...
Takže kdyby někoho něco napadlo, budu jen rád.

Teď jsem si tak vzpomněl, že třeba ani antivirus nemá problém s aktualizací databáze, takže to 'něco' blokuje asi jen určitý způsob přenosu ...

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Programy na PC odříznuty od internetu

Příspěvekod Žbeky » 16 říj 2013 09:14

Co ten firewall?
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Rychleji
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: říjen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Programy na PC odříznuty od internetu

Příspěvekod Rychleji » 16 říj 2013 11:49

Nevím. Nutno říct, že přestože jsem na PC uživatelsky pokročilý, ve všem co se týká internetu tak nějak plavu (sítě, wifiny, firewally, ...).
Firewall jsem vypnul, ale nic se nezměnilo a to ani po obnovení do výchozího nastavení. Mluvím tedy o firewallu obsaženém v OS (windows 7). Také by nějaký firewall mohl obsahovat jiný bezpečnostní program, ale z těch mě napadá jen eset (nod32 antivirus 6). Jenže jelikož nemám verzi "smart security" tak mám za to, že tahle firewall neobsahuje (ani v nastavení není k nalezení).

Nevím přesně jaké informace bych měl poskytnout.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10935
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Programy na PC odříznuty od internetu

Příspěvekod zeus » 16 říj 2013 12:00

Nemas v IE nastaveno zjistovani proxy? Spousta programu prebira nastaveni internetu od IE.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Rychleji
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: říjen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Programy na PC odříznuty od internetu

Příspěvekod Rychleji » 16 říj 2013 12:21

Perfektní!!!!
Při zapnutí aplikace Internet Explorer mě čekalo zajímavé zjištění: není schopen připojit se k internetu.
V nastavení připojení (nastavení místní sítě) jsem tedy zaklikl "Automaticky zjišťovat nastavení" a IE začal znovu fungovat a s ním i programy které se tedy zjevně připojují pomocí IE (či jeho nastavení).

Velice děkuji :). Osobně jsem očekával dlouhodobější a drastičtější metody :smile: .
thesims3.jpg


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Stažení stream videí - programy
    od forspin » 25 zář 2023 23:26 » v Programy ke stažení
    1
    2460
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 11:34
  • Zachovat otevřené programy po zavření notebooku - Windows 11 Příloha(y)
    od orfan » 14 bře 2024 11:10 » v Windows 11, 10, 8...
    7
    1549
    od orfan Zobrazit poslední příspěvek
    15 bře 2024 23:26
  • O2 - výpadky internetu
    od martyy » 19 pro 2023 18:15 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    1723
    od KubaCZE Zobrazit poslední příspěvek
    21 úno 2024 20:31
  • Poskytovatel internetu
    od Thomasss » 13 zář 2023 07:03 » v Internet a internetové prohlížeče
    4
    5030
    od Clorky Zobrazit poslední příspěvek
    13 zář 2023 19:03
  • vypadky internetu Příloha(y)
    od michalnet » 25 čer 2023 10:41 » v Administrace sítě
    10
    3376
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 črc 2023 19:18

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti