Detekce AVASTem

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

ghoum
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 24
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Detekce AVASTem

Příspěvekod ghoum » 20 bře 2024 14:41

Dobrý den,

ráno jsem zapnul PC a nic zvláštního se nedělo. Asi po hodině jsem ho vypnul a poté po obědě kvůli práci zase zapnul. Asi po deseti minutách mi na youtube a poté i na twitchi (regulérní stránky, nemyslím si, že to souvisí zrovna s nimi), dvakrát (u každého jednou), vyskočilo upozornění od Avastu, že přerušilo spojení s nějakým webem (důvod - trojský kůň) - viz příloha. Zkoušel jsem PC projet avastem, eset online scannerem, ale zatím se nic nenašlo. Na webu mám rozšíření od malwarebytes, ale to si ničeho nevšimlo a nemám od něj žádnou výstrahu. Co se týče antiviru, používám jen Free Avast. Stalo se mi teď poprvé, že se upozornění zobrazilo takto z ničeho nic. Do přílohy dám screen, co křičel avast. Nevím, čím by to mohlo být a nevzpomínám si, že bych v posledních dnech lezl na nějaké pochybné weby, nebo něco stahoval, takže nemám páru, co by to mohlo být, nebo jestli se jedná jen o nějakou chybu, co vyplodil avast. Poradil by mi někdo, co dál a jak si ověřit, že je vše v pohodě a počítač, ani data nejsou v nebezpečí?
Přílohy
Snímek obrazovky (161).png

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53623
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Detekce AVASTem

Příspěvekod petr22 » 20 bře 2024 15:05

Ten "nejaky web" je server Malwarebytes.

Tedy se nejspis zblaznil Avast a hlasi falesnou hrozbu, o ktere tvrdi ze ji zastavil.

ghoum
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 24
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Detekce AVASTem

Příspěvekod ghoum » 20 bře 2024 15:15

petr22 píše:Ten "nejaky web" je server Malwarebytes.

Tedy se nejspis zblaznil Avast a hlasi falesnou hrozbu, o ktere tvrdi ze ji zastavil.



Jseš si jistý :D? Mně to přišlo nějak podezřele podobné, ale zkoušel jsem to hledat a nikde jsem to nedohledal, zda ta adresa je právě web malwarebytes. Ale pokud je to tak, tak je snad vše v pořádku. Díky.

flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2835
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Detekce AVASTem

Příspěvekod flowem » 20 bře 2024 18:23

Ano, je to MB: https://www.reddit.com/r/antivirus/comm ... d_website/

BTW. Avast je podezrela aplikace sam o sobe...
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A

ghoum
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 24
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Detekce AVASTem

Příspěvekod ghoum » 20 bře 2024 21:12

flowem píše:Ano, je to MB: https://www.reddit.com/r/antivirus/comm ... d_website/

BTW. Avast je podezrela aplikace sam o sobe...


Tyjo...zajímavé, že se to dělo spoustě lidem dnes a v podobném čase, jako mně - asi tedy nějaká chyba, nebo avast nezvládl spolupráci s mwb rozšířením. Jinak - co tedy doporučuješ místo Avastu? Zkoušel jsem najít nějakou, nejlépe bezplatnou, variantu, ale vždy jsem došel k tomu, že buď nechat avast, nebo koupit za tisíce eset, tak mě zajímá tvůj názor.

flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2835
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Detekce AVASTem

Příspěvekod flowem » 20 bře 2024 22:39

Doporucuju procist tohle tema: viewtopic.php?f=47&t=226520

Ja osobne pouzivam Bitdefender, levnejsi klice se daji najit po celem internetu, viz. to tema co jsem poslal.
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A

Uživatelský avatar
Petison
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2055
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Detekce AVASTem

Příspěvekod Petison » 21 bře 2024 07:14

Na E Bay koupíš roční licenci na Kaspersky kolem 300 Kč. Klíč jsem měl do 15 minut od zaplacení. Případně za podobnou cenu Eset, Norton..


Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů