Poskytovatel internetu Praha 5 Smíchov (Podbělohorská)

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

martinpola
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Poskytovatel internetu Praha 5 Smíchov (Podbělohorská)

Příspěvekod martinpola » 27 kvě 2016 18:14

Ahoj, (doufám, že píšu do správné sekce :))
chtěl bych se vás všech zeptat na nějaké typy na poskytovatele internatu na Praze 5 (Smíchov - Podbělohorská - rodinný domek). Teď máme O2 a chceme jiného... Našel jsem (snad kvalitní) spolešnosti Airwaynet a Pranet, ale poskytují jen bezdrátové technologie a s tím zkušenosti nemám :(

Budu vděčný za každou radu!

Reklama
Uživatelský avatar
kasper
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 658
Registrován: srpen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Poskytovatel internetu Praha 5 Smíchov (Podbělohorská)

Příspěvekod kasper » 27 kvě 2016 18:59

podávejte se tady http://www.internetprovsechny.cz/wifi/
najdete tam hodnocení poskytovatelů nevím v které častí smíchvová jste ,ale Airwaynet a Pranet bych se vyhnul volil bych pe3ny.net
Dum Spiro Spero
Spem retine
S Rozumem a Odvahou
Audacem Fortuna Iuvat
Sciens Vincit 
Semper Fi

martinpola
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Poskytovatel internetu Praha 5 Smíchov (Podbělohorská)

Příspěvekod martinpola » 29 kvě 2016 12:47

Děkuji moc za odpověď. Chci se jen zeptat, proč byste nevolil právě Pranet nebo Airwaynet?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Poskytovatel internetu Praha 5 Smíchov (Podbělohorská)

Příspěvekod petr22 » 29 kvě 2016 12:52

O2 - jake O2? Jestli ADSL/VDSL tak to bych za bezdrat nemenil.

Ta hodnoceni poskytovatelu je treba brat s velkou rezervou, lidi si predstavuji ze budou platit par stokorun, ale servis by si predstavovali jako u linky za ctvrt milionu - napr garanci opravy do 2h od nahlaseni. Velke prekvapeni, kdyz technik prijede az za tyden.

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Poskytovatel internetu Praha 5 Smíchov (Podbělohorská)

Příspěvekod satik » 29 kvě 2016 13:11

Za tyden? Zatim jsem nemusel nikdy na opravu cekat dyl nez 2 dny a to ani kdyz jsem bydlel na vesnici a bylo to o vikendu, pokud to tvemu poskytovateli trva tyden, zauvazoval bych o zmene
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Poskytovatel internetu Praha 5 Smíchov (Podbělohorská)

Příspěvekod petr22 » 29 kvě 2016 13:22

Zadna vetsi firma ti nezaruci, ze technik prijede druhy den a ze zavadu urcite vyresi. Ostatne je to napsane i v podminkach. Technik prijede pristi utery, drive jen pokud bude moct. Takhle to proste funguje, kdyz mas sto tisic zakazniku, nemuzes mit tisic techniku aby byli vzdy a vsude jeste tyz den.

U mensich firem ktere poskytuji pripojeni pres wifi je navic oprava pomerne snadna - vymena nebo zmena konfigurace zarizeni. Kdyz nam pred barakem bagr zase prekopne plyn a optiku, tak to do dvou dnu nebude spravene temer urcite. Nicmene rychlost pripojeni je podstatne vyssi, nez umoznuje jakakoliv wifina za par korun.

Ja osobne bych pozemni linku (kabel, telefon) za bezdrat nemenil.

Uživatelský avatar
kasper
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 658
Registrován: srpen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Poskytovatel internetu Praha 5 Smíchov (Podbělohorská)

Příspěvekod kasper » 29 kvě 2016 14:13

to hodnocení na té stránce co jsem dal pišou lidi co to připojení mají je to ošetřeno podle IP
takže to hodnocení určitou váhu má

moje první připojeni bylo wifi czfreenet pak jsem dalšího wifi poskytovatele pak jsem přešel na mám na to připojení router ASUS RT-N10E od Poda a.s.
a zvykl jsem rychlé a neměnil bych všechny problémy hlášeny přes mail a vše v pořádku
u babičky máme Wifi 5GHZ a taky není sebemenší problém
Dum Spiro Spero
Spem retine
S Rozumem a Odvahou
Audacem Fortuna Iuvat
Sciens Vincit 
Semper Fi

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Poskytovatel internetu Praha 5 Smíchov (Podbělohorská)

Příspěvekod petr22 » 29 kvě 2016 14:40

To, ze hodnotit muze pouze zakaznik daneho poskytovatele, neresi to, ze tam lidi pisou - slusne receno - zavadejici informace. Takze je potreba se zamyslet nad tim co lidi pisou, stejne jako v komentarich treba na Alze.

- zakaznici, divici se ze nikdo neresi jejich problemy, aniz by je aspon jednou nahlasili poskytovateli
- neposkytovani sluzeb, ktere by se zakaznikovy libily, ale nejsou povinnosti poskytovatele
- reseni problemu v delsi dobe, nez by si zakaznik predstavoval (aniz by to bylo proti smluvnim podminkam)
- svadeni problemu se zarizenim uzivatele na poskytovatele

Kdo ma pevne pripojeni tezko si zvykne na nizkou rychlost a odezvu pripojeni pres wifi. Problem je samozrejmne v tom, ze do rodinneho domu se zadnemu poskytovateli nebude chtit budovat pripojku kvuli jednomu zakaznikovi, pokud tam uz nema infrastrukturu (jako O2).

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Poskytovatel internetu Praha 5 Smíchov (Podbělohorská)

Příspěvekod satik » 29 kvě 2016 15:03

petr22 píše:Zadna vetsi firma ti nezaruci, ze technik prijede druhy den a ze zavadu urcite vyresi.
...
Kdyz nam pred barakem bagr zase prekopne plyn a optiku, tak to do dvou dnu nebude spravene temer urcite.

Kdy dorazi technik a kdy je zavada opravena jsou dve ruzny veci :)
Popravde, pokud u vas tyden trva, nez dorazi technik, tak muzete byt i dyl nez tyden bez internetu, to je dost spatna sluzba.
I kdyz jsme byli na chate na horach a blbnul nam internet, tak jsme v sobotu vecer psali poskytovateli a technik dorazil v nedeli odpoledne :)
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

behavioralista
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1359
Registrován: únor 14
Bydliště: Jižní Morava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Poskytovatel internetu Praha 5 Smíchov (Podbělohorská)

Příspěvekod behavioralista » 29 kvě 2016 15:15

To co tu píše petr22 je pěkná blbost.Neznám žádnou firmu poskytující internet atd.,která by při poruše posílala technika až za týden.S takovým přístupem by velmi brzo skončila.Když jsem hlásil nefunkční net,týpek dovalil do půl hodiny a za chvílu bylo opraveno.Dokonce dovalil i třeba v sobotu pozdě večer anebo v nedělu ráno a to mám normální net a platím 50 korun za měsíc.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Poskytovatel internetu
    od Thomasss » 13 zář 2023 07:03 » v Internet a internetové prohlížeče
    4
    4549
    od Clorky Zobrazit poslední příspěvek
    13 zář 2023 19:03
  • Nový poskytovatel internetu - nový modem
    od HarryS21 » 28 bře 2024 19:07 » v Sítě - hardware
    4
    1161
    od HarryS21 Zobrazit poslední příspěvek
    29 bře 2024 19:48
  • Přemostění internetu
    od Tukan » 13 čer 2023 16:46 » v Administrace sítě
    9
    2833
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    15 čer 2023 15:19
  • vypadky internetu Příloha(y)
    od michalnet » 25 čer 2023 10:41 » v Administrace sítě
    10
    2789
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 črc 2023 19:18
  • O2 - výpadky internetu
    od martyy » 19 pro 2023 18:15 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    1200
    od KubaCZE Zobrazit poslední příspěvek
    21 úno 2024 20:31

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů