Monitor se sám vypíná - reklamace?

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Uživatelský avatar
tux
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9620
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Monitor se sám vypíná - reklamace?

Příspěvekod tux » 14 kvě 2023 20:10

Ahoj, mám monitor Asus VG259Q, a poslední cca čtyři měsíce se sám vypíná, jako by byl neaktivní počítač. Zatím se mi nestalo že by se vypl během práce, ale třeba minutu po neaktivitě už se vypne. Samozřejmě ne vždy. Stačí zahejbat myší nebo něco zmáčknout na klávesnici a zase se probere. Někdy to udělá 3x za hodinu, jindy ani jednou za týden, takže závada úplně na prd. Původně jsem myslel že je problém v počítači, což jsem vyvrátil pořízením nového PC, ze starého zbyl jen zdroj. Jediné co, tak OS zůstal, pouze naklonovaný na nový disk, tak leda že by byla chyba softwarová.
Další věc, že monitor se strašně dlouho probouzí, po zahejbání myši se rozsvítí třeba až po 10s, nevím jestli je to oprávněný důvod k reklamaci, nebo je to prostě charakteristické pro něj. Ale to dělá od začátku co ho mám, a dělá to pořád.
Zatím je v záruce, tak nevim, zda ho reklamovat, nebo je problém někde jinde?
Just Fucking Google It!

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Monitor se sám vypíná - reklamace?

Příspěvekod ITCrowd » 14 kvě 2023 22:49

Chování by napovídalo, že by mohlo jít o nějaké šetřící nastavení...
Monitor má svůj driver - nainstaloval jsi ho?
Monitor má v OSD nějaké šetřící funkce - vypnul jsi je?
Ponecháš-li jej na jiném zdroji, popřípadě zapnutý na PC pouze v BIOSu - vypne se také?
prohledal jsi nastavení systému?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
tux
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9620
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Monitor se sám vypíná - reklamace?

Příspěvekod tux » 15 kvě 2023 01:48

Skoro to tak vypadá, ale jednou se vypne po minutě během sledování videa na youtube, a jindy se při AFK nevypne ani jednou za celý týden, ať dělám na PC co dělám, nebo nedělám, tak se obávám že v tom háček nebude. Jinak vypnutí obrazovky nastaveno na "Nikdy".
Zda má nějaký driver ani nevím, nic jsem neinstaloval, ovladače mám co si nainstaloval Windows sám.
O šetřících funkcích nevím, ale hlavně to začlo nedávno, a nic jsem určitě nezapínal. Kdyby bylo něco nastaveno v monitoru tak to dělá ceou dobu. V nastavení monitoru je jen ECO Mode, a ten je vypnutý
BIOS nevím, jak říkám, jednou to udělám xkrát za hodinu, jindy za tejden ani jednou, takže se to fakt nedá vysledovat.


Jinak co se týče pomalého zapínání, tam to dělá i u notebooku, takže tam je zkrátka problém určitě v monitoru. Vypínání monitoru u notebooku vyzkoušené nemám, téměř ho nepoužívám tak to nemám ozkoušené
Just Fucking Google It!

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Monitor se sám vypíná - reklamace?

Příspěvekod ITCrowd » 15 kvě 2023 09:19

Pokud je tvůj OS Win11, pak nastavení nic neznamená.
Zkus se podívat do eventlogu. Třeba tam nějaká zpráva bude.
Zkus spustit "powercfg /sleepstudy". vytvoří to html, ve kterém se dá filtrovat. I když vypnutí monitoru tam asi nebude.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Monitor/GPU vypíná při hraní náročné hry
    od becza4 » 05 črc 2023 21:25 » v Problémy s hardwarem
    0
    680
    od becza4 Zobrazit poslední příspěvek
    05 črc 2023 21:25
  • HDD externí box ICY BOX IB-366StU3+B sám vypíná Příloha(y)
    od beuma » 07 led 2024 13:56 » v Problémy s hardwarem
    3
    655
    od beuma Zobrazit poslední příspěvek
    10 led 2024 19:27
  • Nový zdroj? Počítač se vypíná.
    od exactlytheBen » 23 črc 2023 21:46 » v Problémy s hardwarem
    3
    1184
    od exactlytheBen Zobrazit poslední příspěvek
    24 črc 2023 15:33
  • Monitor
    od ShadowWord:Pain » 20 črc 2023 10:49 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    914
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    21 črc 2023 19:50
  • 5K UHD monitor
    od ajr » 30 led 2024 07:36 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    514
    od ajr Zobrazit poslední příspěvek
    30 led 2024 07:36

Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů