Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

jiří
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Příspěvekod jiří » 29 pro 2014 09:38

Rozlišení TV je: Displej s certifikací THX- 4K / 1080p Pure Direct A (1080p)

Podařilo se mě změnit rozlišení na výstupu HDMI a dát -1080p 60Hz jenže do TV mě teď jde jen zvuk a na obrazovce TV je jen tapeta z notebooku... a už nevím co dál kde nastavit ??

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Příspěvekod petr22 » 29 pro 2014 09:40

Klavesy WINDOWS + P prepinaji rezimy zobrazeni, je potreba prepnout pouze na externi monitor.

Kdyz je tam jenom tapeta tak to vypada ze je TV pripojena jako druhy monitor, tedy je aktivni rozsireni plochy.

jiří
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Příspěvekod jiří » 29 pro 2014 10:36

Tak sláva,už se mě to podařilo dostat do TV i přepnou na 3D,je tedy potřeba aby výstup HDMI byl na stejné vyšší rozlišení jako TV.
Ale s tím se objevil problém trhaní se obrazu,který se předtím nevyskytoval (při přehrávání z HDD). Jde to nějak potlačit ?

Ale docela v tom tápu,zatím mě to jede jen když mám nastaveno duplikovat monitor a to je pro mě trochu matoucí přetahovat přehrávač v PC někam za plochu,více by mě vyhovovalo stejný zobrazení v PC i TV a zhasnout displej v ntb,zatím ale nevím jak docílit toho,aby se při vypnutí displeje v ntb. přeplo rozlišení na HDMI a fungovalo 3D.

Edit: Ne ,,jen když mám nastaveno dulpikovat,, ale rozšířit monitor .. trochu v tom mám zmatek :-)
Ale i tak je to pokrok a díky za rady.

--- Doplnění předchozího příspěvku (29 Pro 2014 15:05) ---

Tak ano pomocí kláves WINDOWS+P ten režim jde jednoduše přepnout,předtím jsem to složitě nastavoval v grafice,tak to je vyřešeno.

Ještě to drobné trhání pohybu obrazu,většinou to jde plynule a chvílemi se to trošku zadrhává ...to asi bude slabší grafikou ? Mám jen nVidia GeForce 220M 1GB

jiří
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Příspěvekod jiří » 30 pro 2014 16:49

Nikdo nic ohledně zadrhávajícího obrazu při přehrávání z Ntb. do TV ?
Intel Duo 2,2GHz Memory 4GB nVidia GeForce GT 220M VRAM 1GB . Je možné že to nestačí na plynulý/spolehlivý chod přehrávání 1080p 60Hz filmů ? Jedná se o miny zádrhy-obraz není stále plynulý a neděje se to neustále,pár sekund to jde plynule pak pár nikro zádrhů pak zase pár sekund plynule a to se stále opakuje.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Příspěvekod richchie » 30 pro 2014 18:17

Použij jiný přehrávač.Vyzkoušej mpc-hc nebo mpc-be.

jiří
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Příspěvekod jiří » 02 led 2015 09:20

Zkoušel jsem různé přehrávače WMP,VLC i ten MPC-HC a výsledek se zhruba stejný, s MPC-HC se to zdálo o trochu lepší,ale problém se neodstranil. A trhá se to i při 2D přehrávání (dva obrazy vedle sebe)
Když je HDMI odpojeno tak na obrazovce ntb. žádné trhání nepozoruju,tak asi(můj názor) k problému dochází při převádění na vyšší rozlišení-1080p.

Další věc je že obrazovka ntb. je na TV zvětšena,že nejsou vidět některé ikony nebo ovl.prvky přehrávače a když v nastavení grafiky se snažím upravit/zmenšit šířku a výšku,tak se mě zároveň zmenšuje rozlišení,např. místo 1080 mám 980(přesně už nevím).
Jde upravit velikost viditelné obrazovky/monitoru tak aby nedošlo ke změně rozlišení? Protože se mě zdá že pak výsledný 3D obraz na TV je horší kvality.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Příspěvekod petr22 » 02 led 2015 09:25

Obraz se musi nastavit primo na TV v nastaveni konkretniho HDMI vstupu. Je to neco jako "Rezim presahu zapnuto/vypnuto".

Jake je zatizeni procesoru pri prehravani? Core 2 Duo nemusi vykonem stacit na full HD v X264 s vetsim datovym tokem.

jiří
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Příspěvekod jiří » 02 led 2015 10:40

Tak velikost obrazu z HDMI jsem úspěšně doladil v nastavení TV,bylo to pod ,,Převzorkování 16:9,, .... Díky

Zatížení procesoru při přehrávání v ntb.je:
-WMP 30-40%
-MPC-HC 20-30%
Fyzická pamět je stejná 49%
A při připojeném HDMI vzroste v obou případech zaťížení procesoru asi jen o 5%(v případě WMP na asi 40-45% ) ,ale jak jsem psal v ntb. se to neseká,přes HDMI v TV ano.
Naposledy upravil(a) jiří dne 02 led 2015 10:49, celkem upraveno 1 x.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Příspěvekod petr22 » 02 led 2015 10:49

Osobne bych skusl http://kodi.tv/ - je tam funkce prizpusobeni snimkove frekvence obrazovemu vystupu.

Ten HDMI vystup je v 50 Hz nebo 60 Hz? Jestli 50 Hz, doporucuji prepnout na 60 Hz.

jiří
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Příspěvekod jiří » 02 led 2015 10:54

HDMI výstup je na 60Hz

Jedná se o Kodi 14.0 Helix ? - to mají být kodeky do PC ? Nějak se tam v tom ztrácím.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Příspěvekod richchie » 02 led 2015 18:53

Strejda gůgl napoví.Je to multimediální centrum.Ale pokud nestíhá mpc tak nic,co by míň zatěžovalo asi už není.Buď nestíhá noťas nebo co takhle zkusit jiný kabel?Máš ten s revizí 1.4?

jiří
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Příspěvekod jiří » 02 led 2015 19:54

kodi.tv : vzhledem k tomu že to není v češtině,tak jsem nějak nepochopil vo co tam gou...ale to asi řešit nebudu :-)

Kabely mám dva 1.4 a s oběma se to chová stejně.

Teď jsem objevil zajímavou věc,jen tak jsem zkusil dát přehrát ve Windows Media Centru a hele,neseká se to,sice se zdá že pohyb obrazu není tak úplně plynulý/vyhlazený(ještě nebyl čas to pořádně otestovat) ale nezadrhává se a vytížení procesoru je o poznání vyšší než u předchozích přehrávačů (asi 50-60%)...zajímavé,problém asi bude někde jinde než že by nestíhal procesor.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • VLC přehrávání na TV?
    od Fantousek » 16 srp 2023 20:28 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1148
    od Tint Zobrazit poslední příspěvek
    16 srp 2023 20:45
  • Automatické přehrávání videa Příloha(y)
    od fafejt » 09 úno 2024 13:59 » v Internet a internetové prohlížeče
    4
    538
    od fafejt Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 17:30

Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti