Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

jiří
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Příspěvekod jiří » 28 pro 2014 18:58

Zdravím potřebuji poradit jak přehrávat 3D filmy z notebooku(Windows 7) přes HDMI kabel do TV. Při propojení a spuštění přehrávání,mě TV Panasonic (pasivní 3D) oznámí že detekuje 3D signál ale nepřepne na 3D obraz a když to zkusím manuálně,tak zahlásí:že 3D nelze zobrazit. Má se někde něco nastavit(v grafice,nebo nevím kde) aby TV umožnila přepnutí? Možná chybí nějaký signál přes HDMI,nebo nevím co.
Dotazoval jsem se u Panasonicu,ale ohledně tohoto,nic nevědí,mám se zeptat u odborníků na PC.
Další možnost by byla,kdyby přehrávač v PC už upravil/spojil obraz do jednoho/výsledného 3D a TV by jen zobrazila 3D obraz a nemusela by už nic s obrazem dělat. Ale který přehrávač toto umí,prohledal jsem už několikrát WMP,VLC,ale nic na toto nemůžu najít.Dále jsem nainstaloval nVidia 3D Vision Video Player,ale stále mám dva obrazy vedle sebe a vyznat se v tom nastavení je děs(dvakrát nezávisle na sobě volba mono. nebo stereoskopic atd..).Přepínám jen mezi dvěma,čtyřmi,vedle sebe,nad sebou,nebo pravý,levý obraz zvlášť..a ne a ne to spojit,ale možná jsem jen na to nepřišel. K tomu ještě nevidí mkv a mp4,takže z 20 mých filmů vidí jen dva a nějak nemužu dojít na to jak tam doinstalovat ffdshow a hali,mimochodem jich už mám doinstalovaný v PC (používám WMP bez problémů). To se musí do nVidia 3D Visionu nainstalovat znovu ? Jak ?
Proč chci přehrávat z PC ? Protože TV má problémy s HDD- ne každý jde a video se často seká nebo spadne přehrávání. A pokud si chcete pustit hodně kvalitní obraz tak máte smůlu,dle vyjádření a doporučení odborníků z Panasoniku: film jen do 8GB jinak mohou být problémy s plynulým přehráváním :clap: což se děje,proč ale mají u televizoru napsaný,že má výkonný procesor :lol: .
V PC přehrávám vše bez problémů,jen s tím 3D nemám žádné zkušenosti.
Díky všem za jakékoliv rady

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Příspěvekod petr22 » 28 pro 2014 19:14

Co to je za 3D format - plnohodnotny BluRay 3D nebo pseudo 3D se dvema obrazy vedle sebe v polovicnim rozliseni?

To druhe se prehrava jednoduse - pusti se to ve fullscreenu na TV a ta se prepne do 3D rezimu v rezimu "side by side".

To prvni vyzaduje certifikovany prehravac, ktery podporuje 3D BluRay.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Příspěvekod richchie » 28 pro 2014 19:39

V první řadě musíš mít HDMI revize 1.4.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Příspěvekod petr22 » 28 pro 2014 19:41

Na Side by Side a ostatni pseudo 3D nemusi, protoze ten obraz je normalne 2D a 3D z toho dela az zobrazovaci zarizeni.

HDMI 1.4 je nutne pouze u plne 3D (tzn MVC), kde ho musi podporovat jak prehravaci zarizeni, tak zobrazovaci zarizeni.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Příspěvekod richchie » 28 pro 2014 19:55

Dále jsem nainstaloval nVidia 3D Vision Video Player....

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Příspěvekod petr22 » 28 pro 2014 20:03

Ktery je u pseudo 3D formatu, coz je naprosta vetsina 3D ripu, uplne zbytecny.

jiří
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Příspěvekod jiří » 28 pro 2014 20:56

Jsou to ripy z netu 10-20GB.
Jak jsem psal TV se z HDMI vstupu nepřepne,ani nanuálně nejde.
Takže nVidia 3D Vision... na toto není určený?
Umí to tedy nějaký PC přehrávač dát dohromady(ty dva obrazy vedle sebe) ?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Příspěvekod petr22 » 28 pro 2014 21:01

Dva obrazy vedle sebe nejsou 3D format, je to normalni 2D - televize nema jak poznat ze to ma prepnout sama na 3D.

Melo by stacit pustit to video v jakemkoliv prehravaci pres celou obrazovku, a na televizi rucne aktivovat rezim 3D - side by side.

Do tohohle rezimu se to musi prepnout vzdycky, at je na vstupu cokoliv - maximalne z toho budou dva obrazy nesmyslne pres sebe.

Nvidia 3D a podobne prehravace jsou urcene na skutecne 3D - kde jsou skutecne dve obrazove stopy, jako je to u 3D BluRay disku.

"Umí to tedy nějaký PC přehrávač dát dohromady(ty dva obrazy vedle sebe)"

To technicky nejde - musi to udelat primo televize, protoze to je rezim zobrazeni obrazu. Televize neudela nic jineho, nez ze 1920x1080 obraz orizne na 960x1080 a oba snimky (levy a pravy) zobrazuje stridave roztazene na 1920x1080.

jiří
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Příspěvekod jiří » 28 pro 2014 23:05

Tak snad každý 3D obraz se skládá z 2D snímků,u SBS 3D je jen omezení v rozlišení,protože ty dva snímky jsou v jednom.

Televize asi pozná že se jedná o 3D obraz/záznam,jinak by asi nefungovalo přepočítané/nasimulované 3D u 2D filmů a tady by pak byly obrazy nesmyslně přes sebe..pak ta hláška,která mě naskočí na obrazovce:že je detekován 3D signál,ale nepřepne (při přehrávání SBS). Hledal jsem v nápovědě TV,kde se píše: u HDMI připojení-používáteli přehrávač,který není kompatibilní s technologií 3D,bude obraz zobrazen 2D. Žeby nějaký signál po HDMI ? Tak nevím jestli to je nějaké omezení Panasoniku nebo to tak mají i jiné značky.

A technicky by to snad mělo jít,v PC přehrávači,složit ty obrazy do sebe a TV už by to jen zobrazila...ale asi momentálně ještě nic takového není.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Příspěvekod petr22 » 28 pro 2014 23:26

Ten signal na prepnuti na 3D rezim posila prehravac, sama televize to nema jak poznat. Automaticke i rucni prepnuti ale udela to same.

Je vystup z pocitace nastaven na 1920x1080/60 Hz?

3D SBS musi jit zapnout na TV i kdyz neni zobrazen 3D obraz, jen to vypada jako dva snimky v sobe, kazdy o cca 1/3 posunuty do strany.

Pasivni 3D funguje tak, ze se obraz rozdeli na sude a liche radky, pricemz sude radky zobrazuji obraz pro jedno oko, liche pro druhe. To skutecne musi delat televize, nenapada me zadny zpusob jak timhle zpusobem zpracovat data softwarove.

U 3D SBS je uplne jedno na cem se to prehrava, TV to vzdy na vstupu dostane jako full HD 1920x1080 se dvema obrazy vedle sebe. Funguje mi to s projektorem, s televizi i s monitorem - vse ve VLC. 3D rezim je ale nutne aktivovat vzdy rucne.

jiří
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Příspěvekod jiří » 29 pro 2014 01:42

V nastavení grafiky mého notebooku jsem našel max. 1280x720/60Hz (to jsem měl nastaveno) ,může to být příčina že to nejde přepnout do 3D ?

Dva snímky v sobě,každý posunutý o 1/3 do strany - tak takto se mě to ještě nepovedlo zapnout/přepnout.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávání 3D filmů z PC do TV

Příspěvekod petr22 » 29 pro 2014 09:00

Jake je rozliseni televize? Predpokladam ze 3D TV by mela byr full HD.

Pokud je obraz prepnuty pouze na externi monitor (deaktivovany nebo zavreny displej notebooku), melo by jit nastavit na plne rozliseni.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • VLC přehrávání na TV?
    od Fantousek » 16 srp 2023 20:28 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1191
    od Tint Zobrazit poslední příspěvek
    16 srp 2023 20:45
  • Automatické přehrávání videa Příloha(y)
    od fafejt » 09 úno 2024 13:59 » v Internet a internetové prohlížeče
    4
    741
    od fafejt Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 17:30

Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti