Přehrávač filmů z USB k TV

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

lakcod
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 123
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Přehrávač filmů z USB k TV

Příspěvekod lakcod » 15 úno 2013 20:35

Zdravím,
poslední dobou mám problém přehrát film z flashky na televizi. Mám DVB-T set-top-box s USB, který přehraje klasické avi, ale u většiny filmů nepřehraje zvuk. Proto jsem se rozhodl koupit nějaký přehrávač, třeba DVD přehrávač s USB vstupem. Bouhužel jsem zkusil už dva, a ani jeden nepřehrál většinu filmů co mám. Proto přichází moje otázka. Dá se sehnat v dnešní době nějaký DVD přehrávač s USB, který přehraje většinu nejpoužívanějších formátů videa (všechny druhy avi,MKV, MP4)? Musí to mít ještě SCART, protože nemáme novější TV a kupovat se nám ještě nechce. Nevím jestli tato otázka patří do tohohle fóra, budu rád za každý typ,radu a tak.

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Přehrávač filmů z USB k TV

Příspěvekod guest » 15 úno 2013 20:37

A proč to musí mít USB? SCART nestačí?

tajemny mstitel
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: září 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávač filmů z USB k TV

Příspěvekod tajemny mstitel » 15 úno 2013 20:43

protoze do scartu by flashku nezapojil

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Přehrávač filmů z USB k TV

Příspěvekod guest » 15 úno 2013 20:46

Aha tak jsem to přečetl pozorněji a už se v otázce vyznám. :-)

Obávám se, že takový přehrávač nenajdeš. Já to řešil tím, že jsem si filmy překonvertoval do přijatelného formátu.

lakcod
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 123
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávač filmů z USB k TV

Příspěvekod lakcod » 15 úno 2013 20:58

Jo takové řešení mě napadlo:-). Ale je to moc nepohodlné:-D. Stejně nechápu proč to je takovej problém, vždiť je jen o software toho přehrávače. Tak když teda nebude žádný přístroj, jaký program bude dobrý na to převádění? Já jsem něco měl, a bylo docela těžké nastavit do čeho přesně to chci převést.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Přehrávač filmů z USB k TV

Příspěvekod guest » 15 úno 2013 21:15

Ono to až tak jednoduché není a nemá cenu to dělat. Pouze v případě, že je to nějaký "důležitý" film.

Nejprve musíš vědět, co ten přehrávač umí.

Potom si třeba tímto - http://www.headbands.com/gspot/ zjistíš jak je ten film kodován, musíš hlídat i zvuk.

Převést ho můžeš např.
http://www.slunecnice.cz/sw/format-factory/
http://www.slunecnice.cz/sw/super/

zdeno7311
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 130
Registrován: červenec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávač filmů z USB k TV

Příspěvekod zdeno7311 » 15 úno 2013 21:19

kup si nokii n8 mužeš ji využivat jako telefon a když si budeš chtit na telce pusitt nejakej ten film tak ho proste vložiš tak jak ho stahneš a jelikož N8 ma HDMI tak ji mužeš připojit do telky :) ale jinak se divim že ti to dela problem rodiče se taky divaji pres DVB/T usb a nikdy nebyl problem a to je nejakej levnej myslim za 700 Sencor.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Přehrávač filmů z USB k TV

Příspěvekod guest » 15 úno 2013 21:25

Je otázka jak je kodován film a co umí TV. Tohle žádná Nokie nevyřeší!

lakcod
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 123
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávač filmů z USB k TV

Příspěvekod lakcod » 15 úno 2013 21:30

no tak kdybych měl možnost připojit se k TV přes HDMI, tak se připojím přes svůj noťas. Ale jak jsem psal, televize je stará a má jen SCART. Zkoušel jsem dva přehrávače u kterých lidi psali jak to vše přehraje, a vždy byl nějakej problém. Bud šel film bez zvuku, nebo nešel vůbec, nebo titulky mají tak blbej styl písma že nejdou číst. Takže ve finále je to asi jedno. Nakonec si budu muset koupit novou televizi, která vše přehraje.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Přehrávač filmů z USB k TV

Příspěvekod guest » 15 úno 2013 21:39

Žádná TV nepřehraje všechno. Pokud stahuješ filmy z Ulozto apod, pak budou problémy vždycky.

lakcod
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 123
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehrávač filmů z USB k TV

Příspěvekod lakcod » 15 úno 2013 22:04

To je mi jasné. Ale známej má LED Samsunga 24" ten přehraje zatím vše co jsem zkoušel, MKV, avi různých tipů i mp4. Takže budu muset shánět hold nejmíň kvalitní fimy v avi. Pač ty co maj 700MB tak mě to přehraje vždy.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Přehrávač filmů z USB k TV

Příspěvekod guest » 15 úno 2013 22:06

Tak použij G-Spot co jsem dal odkaz. Co má méně než 700MB bude nějaký DivX anebo Xvid.


Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti