BOINC

Moderátor: Mods_senior

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 09 led 2008 13:11

Koja píše:Advanced view ti vůbec nefunguje? :shock: .. to že se ti tam objevilo 4 hodiny a běží to od znova je možná tím, že ti od SETI přišlo další zadání na výpočet, protože si ten předtím už dokončil :wink:

Ale jo, už to nějak funguje?! Výpočty jsou zatím 3 a jsem ve druhým, resp. na začátku. Jestli chytím Marťana tak budu chtít nálezný.

Reklama
Uživatelský avatar
Koja
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1909
Registrován: listopad 05
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Koja » 09 led 2008 13:15

Však o tom to je - využívá se procesor tvého PC k výpočtům :wink: Resp. se využívá nevyužitá část procesoru, takže třeba když ti ostatní aplikace berou 30%, tak BOINC si bere 70%, když tvůj PC potřebuje 80%, tak BOINC si vezme 20%, atd = neomezuje ostatní aplikace :)

Teplota se logický zvýší, když je CPU pořád pod zátěží, ale neřekl bych, že je to nějak rapidně .. bývá to +/- o 6˚C, co sme vypozorovali, jak kdy :wink: Třeba já ju mám teď 2˚C nad "normálem" (když je PC bez práce) :)
Everybody lies so don't trust anyone. :)

BROZA
Level 3
Level 3
Příspěvky: 509
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod BROZA » 09 led 2008 13:47

Zvýší se nejen teplota ale i optřebení železa, zejména pak procáku a větráku = kratší životnost.
Intel Core 2 Duo E6400;ASUS P5B;4GB DDR2-800MHz;7600GT/2DHT

Uživatelský avatar
Magnat
Level 3
Level 3
Příspěvky: 493
Registrován: listopad 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Magnat » 09 led 2008 14:27

MNo,ale taky je tam polozka nastaveni,ja mam nastaveno,at pocita neustale s 20 procentnim vyuzitim procesoru,kdyz mam yapnutz pocitac a sem tam zajdu na web[treba protoze se ucim],tak ho nastavim na vic,takze s velkou zatezi/teplotou problemy nemam,vzdy jde jen o to si pohrat s nastavenim,tak aby to vahovovalo prave tobe :smile:
"Pro zdravé jsou největším nebezpečím nemocní, silným hrozí zkáza nikoli od silnějších,nýbrž od těch nejslabších"

-Friedrich Nietzsche-

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 09 led 2008 14:41

Ale ano, já povolil procáku 50% a řekl bych, že je to ještě horší. Když jede naplno, tak jede stabilně na 100%, když jsem dal 50%, tak to v cca 500ms intervalech zapíná a vypíná. On neběží plynule na 50%, ale běží např. na 4% které bere Opera a po 500ms zase na 100% kdy jede Opera i Boinc a takhle to kmitá. To se mi vůbec nezdá dobrý.

Uživatelský avatar
Magnat
Level 3
Level 3
Příspěvky: 493
Registrován: listopad 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Magnat » 09 led 2008 15:02

to je divny,ze ti neustale rozdeluje vykon,me porad jede na 20 procentech +-,vypinam to jen kdyz potrebuju cely procesorovy vykon treba ve hrach
"Pro zdravé jsou největším nebezpečím nemocní, silným hrozí zkáza nikoli od silnějších,nýbrž od těch nejslabších"



-Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
Koja
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1909
Registrován: listopad 05
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Koja » 09 led 2008 15:03

Abych pravdu řekl, na widlích sem to ještě nezkoušel, zatím mi to jelo na noťasu na Kubuntu .. ted sem to nainstaloval doma na PC, připojil se do svejch projektů a vyzkoušel snížení využití CPU na 50% .. vážně nevím, čím je to způsobený, že to tak přeskakuje (5% - 74% - 3% - 66% - ...) :idea:
Everybody lies so don't trust anyone. :)

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 09 led 2008 15:14

To je jasný, on neumí běžet na 100%. Buďto neběží vůbec anebo naplno. Takže aby se dosáhlo 50%, tak se musí zapínat a vypínat a tím dosáhne toho průměru 50%.
Jinak ani spotřeba není zanedbatelná. Podle mého měření zde: http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?p=26922#26922 je rozdíl mezi minimálními (cca) 20% a výkonem CPU na 100% 69W/hod., což za 20 hodin je 1.280W a při 6,-Kč/kWh je to 7,68,-Kč/den. To je 2.803,20,-Kč/rok.
V tomto případě se s BOINCem loučím a penecilín oželím- :D
P.S. Pokud bych to snad nechal na 10%, tak vědu nejspíš neovlivním, resp. nedožiju se výsledku. :D

Uživatelský avatar
Zeppelin
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 939
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Zeppelin » 09 led 2008 18:07

Tak jak to vidíte s tím týmem?
Intel Celeron G1840, 4GB RAM DDR3, MB Gigabyte H81-S2V, Asus GT610 1GB, SSD Kingston HyperX Fury 120GB, WD 500GB SATAII, Asus DVD-RW LightScribe, Fortron 350W

Jak označit téma za vyřešené
HiJackThis
Návod na údržbu systému pro začátečníky

Uživatelský avatar
Magnat
Level 3
Level 3
Příspěvky: 493
Registrován: listopad 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Magnat » 09 led 2008 18:20

Koja píše:Abych pravdu řekl, na widlích sem to ještě nezkoušel, zatím mi to jelo na noťasu na Kubuntu .. ted sem to nainstaloval doma na PC, připojil se do svejch projektů a vyzkoušel snížení využití CPU na 50% .. vážně nevím, čím je to způsobený, že to tak přeskakuje (5% - 74% - 3% - 66% - ...) :idea:


Nj vidis tem me napada,jak to delas s Bonicem,kdyz mas vice PC/OS a tedy i vice instalaci tohoto SW?
"Pro zdravé jsou největším nebezpečím nemocní, silným hrozí zkáza nikoli od silnějších,nýbrž od těch nejslabších"



-Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
Koja
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1909
Registrován: listopad 05
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Koja » 09 led 2008 18:27

Na každým PC/v každým OS nainstaluješ ten software na BOINC .. a pokaždý stejně, vybereš projekt, třeba SETI, ale místo Ne, jsem nový uživatel dáš Ano, mám již účet .. vyplníš svůj E-mail a heslo, který sis tam dal, připojíš se a jedeš s dalšíma výpočtama :lol:
Takže třeba na notebooku v Linuxu ti běží 4 výpočty, když najedeš do widlí, tak tam máš rozdělaný 3 a na PC doma třeba taky jenom 3 .. :wink:
Everybody lies so don't trust anyone. :)

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 09 led 2008 18:43

tak tým je založen - jmenuje se naprosto neoriginálně PC-HELP TEAM - tak se připojte - až vás bude víc tak to někam dám jako důležité

Koja bude tak laskav a vysvětlí jak se připojit - jsem dnes mírně indisponován :bottle: :thumbsup: :number1:
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS


Zpět na “Ostatní články”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti